Wyścig kolarski Tour des Alpes-Maritimes et du Var

Już w ten weekend zostanie rozegrany wyścig Tour des Alpes-Maritimes et du Var. Rywalizacja potrwa od piątku do niedzieli, a Eurosport 2 pokaże dwa ostatnie etapy. Tour des Alpes-Maritimes et du Var to mająca ponad pięćdziesięcioletnią historię impreza kolarska rozgrywana […]

Już w ten weekend zostanie rozegrany wyścig Tour des Alpes-Maritimes et du Var. Rywalizacja potrwa od piątku do niedzieli, a Eurosport 2 pokaże dwa ostatnie etapy.

Tour des Alpes-Maritimes et du Var to mająca ponad pięćdziesięcioletnią historię impreza kolarska rozgrywana we francuskim departamencie Var. Obecnie ma ona rangę UCI Europe Tour, czyli drugą po najbardziej prestiżowym cyklu UCI World Tour. Zawodnicy wystartują z Biot i po 492 kilometrach wjadą na metę w Blausasc. Bardzo często dominowali ten wyścig Francuzi, ale w ostatniej edycji zwyciężył Nairo Quintana z teamu Arkea-Samsic. W tej edycji oprócz obrońcy tytułu pojedzie między innymi mocna ekipa Trek-Segafredo z Vincenzo Nibalim na czele. Zjawią się także przedstawiciele Total Direct Energie, w tym Alexis Vuillermoz, a także kilka innych grup ze znakomitymi kolarzami w składach. Emocji na pewno nie zabraknie, a tak prezentuje się plan transmisji.

SOBOTA – 20 LUTEGO 2021

14:15 Tour des Alpes-Maritimes et du Var, Francja: ETAP 2 
Eurosport Player

NIEDZIELA – 20 LUTEGO 2021

14:30 Tour des Alpes-Maritimes et du Var, Francja: ETAP 3 
Eurosport Player

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.