Wyścigi DTM w Assen na antenach Eleven Sports 1 i Super Polsatu

Tor Assen kojarzony jest głównie z wyścigami motocyklowymi. Tym razem rywalizować będą na nim kierowcy serii DTM, w tym również Robert Kubica.  Poprzednie wyścigi nie były udane dla Polaka. Krakowianin wraz z Fabio Schererem są jedynymi kierowcami, którzy nie zdobyli […]

Tor Assen kojarzony jest głównie z wyścigami motocyklowymi. Tym razem rywalizować będą na nim kierowcy serii DTM, w tym również Robert Kubica. 

Poprzednie wyścigi nie były udane dla Polaka. Krakowianin wraz z Fabio Schererem są jedynymi kierowcami, którzy nie zdobyli jeszcze punktu. Największy dorobek punktowy ma obecnie Nico Muller. Szwajcar reprezentujący Audi Sport Team Abt wygrał już trzy wyścigi. Jego zespół jest obecnie najlepszą załogą w stawce. Dwie odsłony rywalizacji zakończyły się zwycięstwem Rene Rasta z zespołu Audi Sport Team Rosberg. Tylko raz najlepszy okazał się kierowca jeżdżący BMW. Niedzielne zmagania na Lausitzringu, które były najbardziej emocjonujące w tym sezonie, jako zwycięzca ukończył Lucas Auer.

W najbliższy weekend kierowców czekają dwa wyścigi na holenderskim obiekcie TT Circuit Assen. Jak poradzi sobie Robert Kubica, dla którego będzie to kolejny nowy tor? Czy Audi znów znokautuje BMW, a może będzie to drugi wyścig, w którym zwycięży zawodnik BMW? Na te pytania odpowiedź poznamy już w sobotę i niedzielę. Transmisje z Holandii będą obecne na antenach Eleven Sports 1 i Super Polsatu. Zmagania komentować będą Marcin Grzywacz i Mikołaj Sokół w Eleven oraz Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski w Polsacie.

SOBOTA – 5 WRZEŚNIA 2020

10:40 DTM, Assen, Holandia: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół

13:25 DTM, Assen, Holandia: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven Sports 1: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół
Komentarz w Super Polsacie: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

14:35 DTM, Assen, Holandia: STUDIO na żywo
Ipla
Studio: Maciej Jermakow


NIEDZIELA – 6 WRZEŚNIA 2020

09:30 DTM, Assen, Holandia: STUDIO na żywo
*(również o 10:10)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

11:10 DTM, Assen, Holandia: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół

12:45 DTM, Assen, Holandia: STUDIO na żywo
*(również o 14:35)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow

13:25 DTM, Assen, Holandia: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk