13. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports 1 i nSport+

Coraz bliżej zakończenia sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze. 13. kolejka żużlowej elity w Polsce rozpocznie się w piątek, 4 września i wyjątkowo potrwa aż do wtorku, 8 września. Transmisje przewidziano w Eleven Sports 1 i nSport+. Serię gier, a raczej […]

Coraz bliżej zakończenia sezonu zasadniczego w PGE Ekstralidze. 13. kolejka żużlowej elity w Polsce rozpocznie się w piątek, 4 września i wyjątkowo potrwa aż do wtorku, 8 września. Transmisje przewidziano w Eleven Sports 1 i nSport+.

Serię gier, a raczej jazd w piątkowy wieczór rozpocznie walczący o awans do fazy play-off ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa. Mimo nierównej dotychczas kampanii w wykonaniu żużlowców spod Jasnej Góry, 3 punkty w starciu z ekipą PGG ROW Rybnik, to tzw. ,,muss”. 12-krotny mistrz Polski wspierany przez Polską Grupę Górniczą zamyka ligową klasyfikację z zaledwie dwoma ,,oczkami”, czyli jednym zwycięstwie na koncie (46:44 ze STALĄ w 3. kolejce 28 czerwca).

Kolejne 2 spotkania 13. kolejki odbędą się w niedzielę, 6 września. Najpierw na tor wyjadą zawodnicy BETARD SPARTY Wrocław MOJE BERMUDY STALI Gorzów Wielkopolski. Gorzowianie ostatnimi czasy imponują naprawdę dobrą serią. Zwyciężyli aż 7 razy pod rząd. Dla STALI to więc dobry prognostyk przez rundą pucharową, aby stawić czoła konkurentom na czele z literującą UNIĄ. Następnie tego dnia odbędzie się batalia najprawdopodobniej uznawana na papierze za hit rundy, czyli konfrontacja 3. w stawce RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra z zasiadającą na fotelu lidera FOGO UNIĄ Leszno. Lesznianie zaliczyli po drodze w sezonie 2020 dwie porażki, jednak dzięki tzw. ,,punktom bonusowym” za triumfy w dwumeczu zdołali odjechać reszcie stawki.

Jazdy numer 13 zakończą we wtorkowy wieczór MRGARDEN GKM Grudziądz MOTOR Lublin. Początkowo mecz zaplanowany był na piątek, jednak zdecydowano się na przenosiny terminu z racji na zapowiadane w województwie kujawsko – pomorskim ulewy. Jeżeli dodatkowo nic się już nie zmieni, to GKM pojechać będzie musiał 2 razy z kolei, gdyż na następny dzień (środa, 9 września) przewidziano w Grudziądzu spotkanie miejscowych ze SPARTĄ w ramach 12. kolejki.

PIĄTEK – 4 WRZEŚNIA 2020

20:15 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

20:30 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – PGG ROW RYBNIK na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 6 WRZEŚNIA 2020

16:00 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


16:30 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI na żywo


18:45 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


19:15 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: RM SOLAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA – FOGO UNIA LESZNO na żywo


21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

WTOREK – 8 WRZEŚNIA 2020


20:15 PGE Ekstraliga – 13. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo
Ipla

20:30 
PGE Ekstraliga – 13. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ – MOTOR LUBLINna żywo
Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.