Wyścigi Formuły 2 w Monako na sportowych antenach Polsatu

W Monako odbędzie się druga tegoroczna runda mistrzostw Formuły 2. Kierowcy po rywalizacji na torze w Bahrajnie, teraz ścigać się będą na wąskich ulicach Monte Carlo.  Kto przyjedzie do Monako w najlepszym humorze? Możemy przypuszczać, że Guanyu Zhou. Chińczyk podczas […]

W Monako odbędzie się druga tegoroczna runda mistrzostw Formuły 2. Kierowcy po rywalizacji na torze w Bahrajnie, teraz ścigać się będą na wąskich ulicach Monte Carlo. 

Kto przyjedzie do Monako w najlepszym humorze? Możemy przypuszczać, że Guanyu Zhou. Chińczyk podczas inauguracyjnej rundy sezonu dwukrotnie stanął na podium, w tym raz na najwyższym stopniu. Dzięki dobrej postawie w Bahrajnie kierowca zespołu UNI-Virtuosi Racing stał się pierwszym liderem tegorocznych mistrzostw. Tuż za nim plasuje się Liam Lawson, który także zwyciężył pod koniec marca i zajął trzecie miejsce, ale w jednym wyścigu nie został sklasyfikowany. Przez to w klasyfikacji generalnej ma 11. punktów mniej od Chińczyka. Dwa punkty mniej od Nowozelandczyka na swoim koncie ma Jehan Daruvala, który na ten moment zamyka skład podium klasyfikacji generalnej. Tuż za pierwszą trójką znajduje się natomiast Oscar Piastri. Zawodnik startujący w barwach zespołu Prema Racing w Bahrajnie zwyciężył w jednej odsłonie zmagań.

Trzy wyścigi pierwszej rundy sezonu przyniosły nam trzech różnych zwycięzców. Miejmy nadzieję, że jest to zapowiedź wyrównanej rywalizacji na przestrzeni całych mistrzostw. Kto okaże się najszybszy w Monako? Czy wąski tor, wymagający sporych umiejętności od kierowców okaże się łaskawy dla zawodników znajdujących się na zapleczu Formuły 1? Piątkowe kwalifikacje padły łupem Theo Pourchaire, który wystartuje z pole position do wyścigu głównego zaplanowanego na sobotnie popołudnie. Kierowcy wezmą także udział w podwójnej rywalizacji sprinterskiej.

PIĄTEK – 21 MAJA 2021

11:45 Formuła 2 – Grand Prix Monako: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski


SOBOTA – 22 MAJA 2021

08:20 Formuła 2 – Grand Prix Monako: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

17:15 Formuła 2 – Grand Prix Monako: WYŚCIG 3 na żywo

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk