Wyścigi Formuły 3 w Belgii na antenach Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News

Blisko miesiąc temu po raz ostatni oglądaliśmy na torze kierowców Formuły 3. W ten weekend znów będziemy się emocjonować rywalizacją na zapleczu F1. Kto okaże się najszybszy w Belgii?

Przed nami piąta z siedmiu zaplanowanych na sezon 2021 rund wyścigowych. Po czterech przystankach, na które składają się trzy wyścigi, na czele klasyfikacji generalnej możemy oglądać Dennisa Haugera. Kierowca zespołu Prema Racing siedmiokrotnie stawał na podium. Wysokie pozycje pozwoliły mu uzbierać 152. punkty. Przewaga nad drugim w tabeli Jackiem Doohanem wynosi obecnie 63. punkty. Mamy zatem wyraźnego lidera i faworyta do wygrania tegorocznych zmagań. Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze łącznie dziewięć wyścigów i sytuacja w tabeli może ulec zmianie.

Oprócz rywalizacji na Spa-Francorchamps czeka nas jeszcze ściganie w Zandvoort i Austin. Sezon zakończy się 24. października na Circuit of the Americas. Najbliższe trzy wyścigi będące częścią Grand Prix Belgii obejrzymy na antenach Polsatu Sport News i Polsatu Sport Extra. Zmagania na torze Spa skomentują Andrzej Borowczyk i Krystian Sobierajski.

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

10:30 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 1 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

19:10 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 2 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

NIEDZIELA – 29 SIERPNIA 2021

15:00 Formuła 3 – Grand Prix Belgii: WYŚCIG 3 

Komentarz: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski