Wyścigi NASCAR w Daytona Beach na antenach Sportklubu i Motowizji

Amerykańskie ściganie nie daje nam czasu na odpoczynek. Nadchodzi kolejny weekend pełen emocji związanych z rywalizacją w NASCAR Xfinity Series i NASCAR Cup Series.  Tym razem kibice serii NASCAR będą musieli przygotować się na jeszcze późniejsze godziny rywalizacji niż zazwyczaj. […]

Amerykańskie ściganie nie daje nam czasu na odpoczynek. Nadchodzi kolejny weekend pełen emocji związanych z rywalizacją w NASCAR Xfinity Series i NASCAR Cup Series. 

Tym razem kibice serii NASCAR będą musieli przygotować się na jeszcze późniejsze godziny rywalizacji niż zazwyczaj. Oba weekendowe wyścigi rozegrane zostaną po północy czasu polskiego. Nie powinno to jednak stanowić problemu dla osób regularnie śledzących ściganie za oceanem. Sprawdźmy i przypomnijmy sobie jak wyglądała rywalizacja tydzień temu.

W NASCAR Xfinity Series w wyścigu New Holland 250 na torze Michigan International Speedway triumfował A. J. Allmendinger. Jako drugi linię mety przeciął Brandon Jones, a na najniższym stopniu podium po zakończonym wyścigu stanął Noah Gragson. Czy te wyniki wpłynęły na układ w klasyfikacji generalnej? Na czele tabeli nie doszło do zmiany, liderem pozostaje Austin Cindric, który jednak nie wyjeżdżał z Brooklynu pocieszony – zakończył zmagania na 37. miejscu.

Wyścig FireKeepers Casino 400 rozegrany w ramach NASCAR Cup Series zakończył się wygraną Ryana Blaneya. Dla Amerykanina było to drugie podium z rzędu, a w sumie trzecie w tym sezonie. W ogólnym zestawieniu kierowca Team Penske zajmuje siódme miejsce. Na prowadzeniu po zdobyciu trzeciego miejsca utrzymał się Kyle Larson.

SOBOTA – 28 SIERPNIA 2021

01:30 NASCAR Xfinity Series, Daytona Beach, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Michał Olszak

NIEDZIELA – 29 SIERPNIA 2021

01:00 NASCAR Cup Series, Daytona Beach, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Szymon Tworz – Michał
 Budziak

About Michał Winiarczyk