Zmagania w Lidze NOS, Championship oraz LaLidze2 w Eleven Sports

Nadchodzący weekend oprócz pojedynków w topowych ligach przyniesie również kilka innych ciekawych pojedynków rozgrywanych na zapleczach ligi angielskiej i hiszpańskiej oraz w lidze portugalskiej. SOBOTA – 28 SIERPNIA DERBY COUNTY – NOTTINGHAM FOREST W sobotnie południe na Pride Park dojdzie […]

Nadchodzący weekend oprócz pojedynków w topowych ligach przyniesie również kilka innych ciekawych pojedynków rozgrywanych na zapleczach ligi angielskiej i hiszpańskiej oraz w lidze portugalskiej.

SOBOTA – 28 SIERPNIA

DERBY COUNTY – NOTTINGHAM FOREST

W sobotnie południe na Pride Park dojdzie do starcia 14-tego Derby County z ostatnim w tabeli Nottingham Forest. Obie ekipy posiadają swoje tradycje i mają wyrobioną markę zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Gospodarze dotychczas zremisowali dwa starcia na własnym obiekcie. Podzielili się oni punktami z Huddersfield oraz Middlesbrough. Nottingham Forest dotychczas zalicza bardzo kiepskie wejście w sezon. W lidze przegrał bowiem wszystkie 4 spotkania. I to nie jest tak, że gracze Nottingham są na boisku rozgramiani. Wszystkie spotkania przegrali bowiem tylko jedną bramką, a w trzech z czterech spotkań zdobywali bramkę. Teraz nadarza się świetna sytuacja do zapunktowania a dlaczego?

Otóż Nottingham potrafi grać i punktować z Baranami. W ostatnich 10 spotkaniach pomiędzy tymi ekipami tylko raz to drużyna Derby cieszyła się ze zwycięstwa. 3 razy wygrywali gracze Nottingham, a aż 6-krotnie padał remis. Na Pride Park bilans ten nie wygląda już jednak aż tak optymistycznie dla drużyny z Nottingham. Ostatnie 3 starcia to co prawda remisy, lecz ostatnia wygrana Forrestów miała miejsce 5 lat temu.

FC PORTO – AROUCA

Smoki w ostatniej ligowej kolejce potknęły się i zremisowały z Maritimo Funchal. Arouca natomiast kolejkę temu zaliczyła swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo, pokonując 2:1 Famalicao. W ośmiu dotychczasowych starciach pomiędzy Porto a Aroucą 7 razy triumfowały Smoki. Mecze te zazwyczaj obfitowały również w dużą ilość bramek. Łącznie padło ich 29 co daje średnią powyżej 3,5 gola na mecz.

PONIEDZIAŁEK – 30 SIERPNIA

REAL SARAGOSSA – FC CARTAGENA

W 3 kolejce rozgrywek LaLigi2 Real Saragossa podejmie na własnym obiekcie drużyna z Kartaginy. Dotychczas zarówno gospodarze, jak i goście nie mogą odnaleźć odpowiedniego rytmu. Real po remisie z UD Ibiza przegrał na wyjeździe z drużyną z Valladolid. FC Cartagena ulegała do tej pory zarówno Almerii, jak i Huesce. Poniedziałkowe starcie będzie więc świetną okazją do przełamania tej niemocy. W zeszłym sezonie oba pojedynki pomiędzy Realem a Cartageną zakończyły się podziałem punktów.

SOBOTA – 28 SIERPNIA

13:25 Sky BET Championship – 5. kolejka: DERBY COUNTY FC – NOTTINGHAM FOREST FC 


18:55
Liga Portugal Bwin – 4. kolejka: FC PORTO – FC AROUCA


PONIEDZIAŁEK – 30 SIERPNIA

21:55 LaLiga SmartBank – 3. kolejka: REAL SARAGOSSA – FC CARTAGENA

About Jakub Barabasz