Zagłębie z Górnikiem i Podbeskidziem w Polsacie Sport

Zaległość 23. kolejki oraz dwa spotkania 26. serii gier – na taką dawkę emocji piłkarskich z Nice 1. Ligą zaprasza Polsat Sport. Zagłębie to najbardziej nieprzewidywalny zespół ligi. Potrafią wygrać 5-0 z Sandecją, by zaraz potem stracić 3 gole z […]

Zaległość 23. kolejki oraz dwa spotkania 26. serii gier – na taką dawkę emocji piłkarskich z Nice 1. Ligą zaprasza Polsat Sport.

Zagłębie to najbardziej nieprzewidywalny zespół ligi. Potrafią wygrać 5-0 z Sandecją, by zaraz potem stracić 3 gole z przedostatnim Zniczem Pruszków. W ostatnim spotkaniu pokonali ostatni MKS Kluczbork 4-0 i znajdują się tylko 3 punkty od drugiego miejsca. Górnik w przypadku zwycięstwa z Zagłębiem zachowa swoje szanse na awans. Zabrzanie po przerwie zimowej naprzemiennie wygrywają i przegrywają. Taka gra nie wystarczy na zajęcie miejsca dającego awans. W pierwszym spotkaniu tych drużyn Zagłębie wygrało 2-1 i tym razem także stawiane jest w roli faworyta.

W drugim spotkaniu Sosnowiczanie podejmą u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała, czyli zespół, który nie przegrał od 5 spotkań. Kibice Podbeskidzia jeszcze przed przerwą zimową, mimo zapowiedzi właścicieli, nie myśleli o awansie, ale w związku z nieoczekiwaną dobrą formą ich zespołu nadzieje na powrót do Ekstraklasy znacznie wzrosły. Liczymy na podobne emocje co w poprzednim meczu tych drużyn. Wtedy Zagłębie po szalonym meczu i dwóm bramkom w ostatnich minutach wygrało 5-4.

Zanim zawodnicy Podbeskidzia wybiegną na murawę w Sosnowcu, to w czwartek GKS Katowice zagra na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Patrząc na ostatnie mecze oraz na pozycję w tabeli faworytem są gospodarze. Wygrali oni dwa ostatnie spotkania z drużynami ze strefy spadkowej i to może pomóc im się rozpędzić. Miedź nie wygrała od 3 spotkań i o ile remis z Chojniczanką można uznać za dobry wynik, tak porażkę z 13 Chrobrym Gogów i remis z 12 Stomilem już niekoniecznie, tymbardziej, że w drugim meczu po 10 minutach prowadzili 2-0 aby stracić 3 punkty po golach w 50 i 51 minucie. Podobny scenariusz miał mecz Miedzi z GKS-em we wrześniu. Wtedy zespół z Legnicy szybko objął dwubramkowe prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie GieKSa doprowadziła do remisu.