Zakończenie sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland na antenie Eleven Sports 1

Wirtualna rywalizacja samochodami Porsche nieuchronnie zbliża się do końca. Miejsce zakończenia tegorocznych zmagań będzie najlepsze z możliwych.  Kierowcy rywalizujący w zmaganiach Porsche Esports Sprint Challenge Poland w czwartek zakończą sezon główny. Stanie się to na Nurburgring Nordschleife. Legendarna pętla niemieckiego […]

Wirtualna rywalizacja samochodami Porsche nieuchronnie zbliża się do końca. Miejsce zakończenia tegorocznych zmagań będzie najlepsze z możliwych. 

Kierowcy rywalizujący w zmaganiach Porsche Esports Sprint Challenge Poland w czwartek zakończą sezon główny. Stanie się to na Nurburgring Nordschleife. Legendarna pętla niemieckiego obiektu wyścigowego jest niebywale wymagająca i nie wybacza błędów. Mogą to potwierdzić kierowcy wyścigowi, którzy mieli okazję rywalizować na przeszło 22-kilometrowej trasie. Ponad siedemdziesiąt zakrętów może robić wrażenie. Różnica wysokości to aż trzysta metrów. „Zielone piekło” – tak Nordschleife nazwał Jackie Stewart. Tutaj liczą się nie tylko doświadczenie i umiejętności. Bardzo ważna jest także odwaga. Dotyczy to również kierowców wirtualnych, którzy już w czwartek zawitają do Niemiec.

W klasyfikacji generalnej przed dwoma ostatnimi wyścigami sezonu prowadzi Dominik Blajer. Przedstawiciel zespołu DV1 Triton Racing zgromadził do tej pory 278 punktów i o 36 punktów wyprzedza kierowcę RLR Abruzzi Esports, Macieja Młynka. Ten z kolei ma taką samą przewagę punktową nad zamykającym czołową trójkę Mateuszem Łuczakiem z Carbon Simsport. Kto zostanie Mistrzem Polski Digital Motorsport 2021? O tym przekonamy się już niedługo. Przypomnijmy, że zwycięzca cyklu nagrodę otrzyma podczas Gali Sportu Samochodowego PZM.

CZWARTEK– 28 PAŹDZIERNIKA 2021

19:30 Porsche Esports Sprint Challenge Poland: RUNDA VI  NORDSCHLEIFE 


About Michał Winiarczyk