5. kolejka PlusLigi na antenach Polsatu Sport

W czwartek rozpocznie się 5. kolejka rozgrywek PlusLigi. Tym razem na kibiców czekają min. pojedynki Skry Bełchatów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem.

CZWARTEK – 28 PAŹDZIERNIKA

Kolejkę zainauguruje mecz Warty Zawiercie z Cuprum Lubin. Zawiercianie po świetnym początku sezonu potknęli się ostatnio w Olsztynie. Curpum natomiast po trzech porażkach z rzędu wygrał kolejkę temu 3:0 na własnej hali ze Ślepskiem Suwałki.

PIĄTEK – 29 PAŹDZIERNIKA

W piątek czeka nas też jeden mecz PlusLigi. Projekt Warszawa zmierzy się z beniaminkiem z Lublina. Dla Warszawian będzie to znakomita szansa, aby odbić sobie ostatnią porażkę z ZAKSĄ. Lublinianie będą jednak chcieli pójść za ciosem i zapunktować po raz kolejny, tak jak zrobili to kolejkę temu, wygrywając u siebie z 3:0 GKS-em Katowice.

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA

Hitem soboty bez wątpienia będzie mecz Skry Bełchatów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Skra w tym sezonie co prawda przegrała tylko z Jastrzębskim Węglem, jednak po drodze zgubiła też punkty z AZS-em Olsztyn oraz Stalą Nysa. ZAKSA dotychczas jest niepokonana, chociaż z kolejkę temu z Projektem Warszawa wygrała dopiero po tie-breaku.

O 17:30 Trefl Gdańsk podejmie u siebie Stal Nysę. Siatkarze z Gdańska na razie zdołali ograć jedynie Cuprum Lubin. Przyjezdni to czerwona latania ligi, która zdołała jednak ugrać punkt przeciwko Skrze Bełchatów. Nysianie w dotychczasowych czterech starciach z Treflem ugrali jednak tylko jeden set. Dzień zakończy mecz Ślepsk Suwałki – Czarni Radom. Zawodnicy z Suwałk przegrali swoje ostatnie dwa mecze po 0:3, Czarni natomiast mogą czuć się podbudowani pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Radomianie wygrali bowiem 3:1 z Treflem Gdańsk.

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA

Niedzielnym hitem będzie mecz Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem. Pojedynek czwartej z drugą ekipą ligi rozpocznie się o 14:45. Różnice między obiema ekipami są niewielkie, więc możemy spodziewać się tu naprawdę wyrównanego widowiska. Kolejkę numer 5 zakończy natomiast starcie GKS-u Katowice z AZS-em Olsztyn. Po pierwszych dwóch meczach faworytem byłby tutaj zespół gospodarzy, lecz obecnie sytuacja nie jest aż tak klarowna. Katowiczanie przegrali ostatnio bowiem z Wartą Zawiercie oraz Lukiem Lublin, natomiast Olsztynianie ograli Ślepsk Suwałki oraz Jurajskich Rycerzy. Tutaj każde rozwiązanie będzie więc możliwe!

CZWARTEK – 28 PAŹDZIERNIKA

17:30 PlusLiga – 7. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE – CUPRUM LUBIN

PIĄTEK – 29 PAŹDZIERNIKA

20:30 PlusLiga – 5. kolejka: PROJEKT WARSZAWA – LUK LUBLIN


SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 5. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE


17:30 PlusLiga – 5. kolejka: TREFL GDAŃSK – STAL NYSA 


20:30 PlusLiga – 5. kolejka: ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – CERRAD ENEA CZARNI RADOM 

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 5. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – JASTRZĘBSKI WĘGIEL


20:30 PlusLiga – 5. kolejka: GKS KATOWICE – INDYKPOL AZS OLSZTYN