Zaległe mecze FORTUNA 1. ligi w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Koronawirus przekłada pojedyncze spotkania w polskich rozgrywkach piłkarskich. Z tego powodu w środku tygodnia odbędą się zaległe mecze FORTUNA 1. ligi pomiędzy Widzewem Łódź a GKS-em Bełchatów oraz ŁKS-em Łódź i Koroną Kielce. Transmisje na sportowych kanałach Telewizji POLSAT, a […]

Koronawirus przekłada pojedyncze spotkania w polskich rozgrywkach piłkarskich. Z tego powodu w środku tygodnia odbędą się zaległe mecze FORTUNA 1. ligi pomiędzy Widzewem Łódź a GKS-em Bełchatów oraz ŁKS-em Łódź i Koroną Kielce. Transmisje na sportowych kanałach Telewizji POLSAT, a także w Internecie na IPLA.TV.

Oba mecze na łódzkich stadionach nie mogły odbyć się w pierwotnie zaplanowanych terminach, ponieważ drużyny gospodarzy zostały wysłane na kwarantannę domową przez Sanepid, po pozytywnych wynikach testów na obecność w organizmie SARS-CoV-2.

Widzew, po odbytej izolacji, zdołał już rozegrać jedno spotkanie, w którym w pechowych dla siebie warunkach ostatecznie tylko zremisował 1:1 z Miedzią w Legnicy w ramach 11. serii gier na zapleczu Ekstraklasy. – Biorąc pod uwagę, jak toczył się dla nas mecz, to strata gola w 92 minucie bolała – podkreślił na pomeczowej konferencji prasowej trener widzewiaków – Enkeleid Dobi. Szansa na rehabilitację na własnym obiekcie pojawi się dosyć szybko, jednak zadanie wcale nie będzie łatwe. Naprzeciw Widzewa stanie tym razem GKS Bełchatów. Mimo że zespół z Łodzi przy równej liczbie konfrontacji wyprzedza rywali z województwa łódzkiego o 2 punkty, to bełchatowianie w ostatni weekend spisali się bardzo dobrze, gromiąc aż 3:0 Resovię Rzeszów u siebie.

Zaległy mecz 10. kolejki FORTUNA 1. ligi Widzew Łódź – GKS Bełchatów we wtorek, 10 listopada. Transmisja od 17:50 w Polsacie Sport Extra.

24 godziny później kilka łódzkich ulic dalej odbędzie się starcie wicelidera tabeli – ŁKS-u z 10. w stawce Koroną Kielce. Będzie to batalia spadkowiczów z ubiegłego sezonu Ekstraklasy. Pomimo że wówczas niżej w klasyfikacji rozgrywki zakończył Łódzki Klub Sportowy, to teraz wyprzedza swoich najbliższych rywali aż o 13 ,,oczek”. Sprawia to, że miejscowi są wyraźnymi faworytami przed rozpoczęciem potyczki.

Zaległy mecz 9. kolejki FORTUNA 1. ligi ŁKS Łódź – Korona Kielce w środę, 11 listopada. Początek relacji na żywo o 17:50 na antenie Polsatu Sport News.

WTOREK – 10 LISTOPADA 2020

17:50 FORTUNA 1. liga – 10. kolejka: WIDZEW ŁÓDŹ – GKS BEŁCHATÓW 

Ipla

ŚRODA – 11 LISTOPADA 2020

17:50 FORTUNA 1. liga – 9. kolejka: ŁKS ŁÓDŹ – KORONA KIELCE 


About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.