Żużlowe Derby Południa w Polsacie Sport

W najbliższe niedzielne popołudnie przy Zbylitowskiej 3 w Tarnowie zostanie rozegrana kolejna edycja Derbów Południa. Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie Stal Rzeszów. Transmisja z tego spotkania w Polsacie Sport, oraz w usłudze Ipla. 

Grupa Azoty Unia Tarnów po rozegraniu czterech spotkań, z dorobkiem sześciu punktów zajmuje piątą lokatę. Jedyną porażkę do tej pory Jaskółki odniosły w Krakowie, kiedy to minimalnie okazały się być gorsze od miejscowej Wandy. Jednak na podstawie dwóch meczów jakie Tarnowianie rozegrali na własnym stadionie, można dojść do wniosku, że jest to bardzo silna ekipa, która z pewnością będzie liczyć się w walce o PGE Ekstraligę. Zawodnicy Polonii Piła, oraz Polonii Bydgoszcz nawet na chwilę nie zagrozili zawodnikom Pawła Barana podczas spotkań rozgrywanych w Jaskółczym Gnieździe.

Można śmiało powiedzieć, że przyjezdnym będzie bardzo trudno o wygraną w Mościcach. Przed tygodniem na własnym stadionie nie mieli za dużo do powiedzenia w walce ze swoim odwiecznym rywalem. Przegrali oni w stosunku 37:53. W ekipie gospodarzy na większą uwagę zasługuje jedynie postawa Josha Grajczonka. Australijczyk jako jedyny był w stanie równorzędnie rywalizować z drużyną zza miedzy. U gości praktycznie wszyscy oprócz Artura Czai i Michała Nowińskiego spisali się bardzo dobrze.

W tym roku Derby Południa poświęcone są Krystianowi Rempale. Tarnowianin, równo rok temu zmarł na wskutek obrażeń, jakie poniósł podczas meczu ligowego w Rybniku. Zarówno w Rzeszowie, jak i w Tarnowie kibice, oraz zawodnicy będą oddawać cześć, a także wspominać młodego wychowanka Unii Tarnów, który w trakcie swojej krótkiej kariery startował w obu klubach.

Dwie godziny przed meczem w Tarnowie, kibiców rozgrzeje spotkanie Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Euro Finannce Polonią Piła. Pilanie są w tej chwili liderami tabeli, z dorobkiem ośmiu punktów, a Gdańszczanie z punktem mniej, są na czwartym miejscu. Przed tygodniem Polonia Piła uległa na własnym stadionie, po bardzo ciekawym spotkaniu, zaledwie dwoma punktami. To zapowiada kapitalne widowisko w niedzielne południe. To spotkanie do zobaczenia w Eleven Sports.

NIEDZIELA – 4 CZERWCA 2017

12:30 Nice 1.Liga Żużlowa – 8. kolejka:  EURO FINANCE POLONIA PIŁA – RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  na żywo
Ipla

14:45 Nice 1.Liga Żużlowa – 8. kolejka: GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW– STAL RZESZÓW na żywo
Polsat Sport HDIpla