Weekend z PGE Ekstraligą w nSport+

Bardzo intensywny weekend czeka wszystkich fanów żużla. W piątkowy wieczór będą odrabiane zaległości z początku sezonu, a w niedzielę będzie miała miejsce już siódma kolejka spotkań! Jednak dla zobrazowania sytuacji wystarczy podać przykład Falubazu Zielona Góra, który do tej pory […]

Bardzo intensywny weekend czeka wszystkich fanów żużla. W piątkowy wieczór będą odrabiane zaległości z początku sezonu, a w niedzielę będzie miała miejsce już siódma kolejka spotkań! Jednak dla zobrazowania sytuacji wystarczy podać przykład Falubazu Zielona Góra, który do tej pory odjechał zaledwie trzy spotkania! Piątkowy oraz niedzielny wieczór z żużlem wyłącznie w nSport+.

Piątkowy wieczór otworzy spotkanie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław. Spotkanie obu drużyn sprzed roku dostarczyło tylu emocji, że zostało ono nazwane meczem sezonu. Obie drużyny bardzo potrzebują punktów, aby piąć się możliwie najwyżej w tabeli. Falubaz swoją moc pokazał przed tygodniem w Gorzowie, gdzie praktycznie otarł się o zwycięstwo z miejscową Stalą. Remis w tym spotkaniu to zasługa Piotra Protasiewicza, który przez całe spotkanie z wyjątkiem ostatniego wyścigu, doskonale odczytywał to co dzieje się na torze, i jakimi ścieżkami prowadzić swój motocykl.

Obecny sezon dla Sparty Wrocław to prawdziwy roller coaster. Dwa dni po wygranej w  kapitalnym meczu z Unią Leszno na wyjeździe przyszła porażka u siebie ze Stalą Gorzów. Drużyna Rafała Dobruckiego poradziła sobie jednak z chwilowym kryzysem, i pokonała Get Well Toruń, a także Włókniarza Częstochowa.

Po emocjach w Zielonej Górze nadejdzie czas na mecz Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa – Get Well Toruń. Śmiało można powiedzieć, że jest to spotkanie o potężnym ciężarze gatunkowym. Każdy punkt w tabeli dla gospodarzy, to większa szansa na utrzymanie się w lidze. A jak wiadomo, gdzie zdobywać punkty, jak nie u siebie. O większej presji mogą natomiast mówić goście, którzy po fatalnym starcie sezonu koniecznie muszą szukać puntów u siebie oraz na wyjazdach. Częstochowianie to teoretycznie jedna ze słabszych drużyn w Ekstralidze, lecz ostatni wyjazdowy mecz Lwów we Wrocławiu udowodnił, że nie musi tak być w rzeczywistości.

Świąteczne zmagania rozpocznie mecz MRGARDEN GKM Grudziadz – GET WELL Toruń. Grudziądzanie po stracie Tomasza Golloba próbują podnieść się, i powrócić do walki o play off. To zadanie może być trudne do wykonania, ponieważ Grudziądzanie na tą chwilę okupują ostatnie miejsce w tabeli. Nadzieję wlał jednak Kai Huckenbeck. Niemiec dość niespodziewanie zdobył w Lesznie osiem punktów, co jak na debiut jest bardzo dobrym wynikiem. Trzeba jednak poczekać do niedzieli, aby przekonać się, czy to był jednorazowy wyskok, czy jest to wynik bardzo dobrej formy.

Całą kolejkę  zakończy mecz ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno. Doskonała promocją tego spotkania może być sparing, który miał miejsce zaraz przed rozpoczęciem rozgrywek. Biegi z udziałem m.in. Petera Kildemada dostarczyły fanom bardzo dużą dawkę adrenaliny. Dla Rybniczan zwycięstwo jest sprawą konieczną, w kontekście walki o utrzymanie w Ekstralidze. Natomiast Leszczynianie są w bardzo dobrej formie, i zatrzymanie ich będzie bardzo trudnym zadaniem. Nawet kontuzja Nickiego Pedersena nie zatrzymała Leszczynian w potyczce z GKM Grudziądz.

PIĄTEK – 2 CZERWCA 2017

18:15 PGE Ekstraliga – 7. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


18:30 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – BETARD SPARTA WROCŁAW na żywo
Canal+ Sport Online

20:15
PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:30 
PGE Ekstraliga – 5. kolejka: WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT CZĘSTOCHOWA – GET WELL TORUŃ na żywo
Canal+ Sport Online

NIEDZIELA – 4 CZERWCA 2017

15:30 PGE Ekstraliga: STUDIO na żywo


16:00
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ  – GET WELL TORUŃ na żywo
 Canal+ Sport Online


19:30
PGE Ekstraliga: STUDIO na żywo


20:00 
PGE Ekstraliga – 7. kolejka: ROW RYBNIK – FOGO UNIA LESZNO na żywo
 Canal+ Sport Online


22:00 
Magazyn PGE EKSTRALIGA na żywo

About Bartłomiej Rój