12. kolejka eWinner I Ligi Żużlowej w nSport+

Ostatnie kolejki zostały do zakończenia sezonu zasadniczego w eWinner I Lidze Żużlowej. W sobotę (19 września) i niedzielę (20 września) odbędą się 3 mecze w ramach 12. serii spotkań. Wszystkie transmisje przewidziane są na antenie nSport+. Sobotnie spotkania rozpoczną się […]

Ostatnie kolejki zostały do zakończenia sezonu zasadniczego w eWinner I Lidze Żużlowej. W sobotę (19 września) i niedzielę (20 września) odbędą się 3 mecze w ramach 12. serii spotkań. Wszystkie transmisje przewidziane są na antenie nSport+.

Sobotnie spotkania rozpoczną się od jazd na Litwie pomiędzy LOKOMOTIVEM Daugavpils ARGED MALESĄ TŻ OSTROVIĄ Ostrów Wielkopolski. Gospodarze do ostatniego meczu tego sezonu ligowego powinni drżeć o utrzymanie. Na razie mają punkt przewagi nad miejscem spadkowym. Natomiast goście tej potyczki wciąż zdają się wierzyć w awans do fazy play-off. Nie wydaje się to być nierealne, ponieważ strata do 4. pozycji wynosi zaledwie 2 ,,oczka”.

19 września odbędzie się hit 12. kolejki eWinner I Ligi Żużlowej. W Łodzi zmierzą się ze sobą będący na 3. miejscu w tabeli ORZEŁ oraz liderujący EWINNER APATOR Toruń. W lipcu u siebie wyraźnie zwyciężyli torunianie – 56:34. Czy tym razem łodzianie postawią im cięższe warunki? Na pewno podbudowałoby to ich morale przed dalszą walką o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Składającą się tym razem z trzech meczów żużlowych 12. serię spotkań na zapleczu PGE Ekstraligi zakończy starcie ABRAMCZYKA POLONII Bydgoszcz UNIĄ Tarnów. Każde kolejne starcie dla bydgoszczan oznaczań będzie batalię o jeszcze większym ciężarze gatunkowym. Ostatniej ekipie ligi punktów potrzeba jak człowiekowi tlenu. Nie jest też jednak tak, że o nic nie walczy już drużyna z Torunia, która bronić musi lokaty dającej na tę chwilę pierwszą ,,czwórkę”.

SOBOTA – 19 WRZEŚNIA 2020

14:00 eWinner I Liga Żużlowa – 12. kolejka: LOKOMOTIV DAUGAVPILS – ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI na żywo

16:10 eWinner I Liga Żużlowa: STUDIO na żywo


16:30 eWinner I Liga Żużlowa – 12. kolejka: ORZEŁ ŁÓDŹ – EWINNER APATOR TORUŃ na żywo

NIEDZIELA – 20 WRZEŚNIA 2020

14:00 eWinner I Liga Żużlowa – 12. kolejka: ABRAMCZYK POLONIA BYDGOSZCZ – UNIA TARNÓW na żywo

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.