12. kolejka Ligue 1 Uber Eats w Eleven Sports oraz nSport+

Dwunastą kolejkę francuskiej ekstraklasy rozpoczniemy od piątkowego spotkania Strasbourg kontra Rennais, a zakończymy niedzielnym meczem Saint-Etienne, który zmierzy się z Lille. Transmisje na antenach Eleven Sports oraz nSport+. W piątek, 12. kolejkę Ligue 1 Uber Eats rozpocznie mecz aktualnie siódmej […]

Dwunastą kolejkę francuskiej ekstraklasy rozpoczniemy od piątkowego spotkania Strasbourg kontra Rennais, a zakończymy niedzielnym meczem Saint-Etienne, który zmierzy się z Lille. Transmisje na antenach Eleven Sports oraz nSport+.

W piątek, 12. kolejkę Ligue 1 Uber Eats rozpocznie mecz aktualnie siódmej drużyny w tabeli francuskiej ekstraklasy, Stade Rennais, który przegrał swoje ostatnie cztery mecze, w Ligue 1 z Bordeaux oraz PSG, a także dwukrotnie w Lidze Mistrzów z Chelsea. Liczą na przerwanie tej złej passy zwłaszcza, że ich przeciwnik RC Strasbourg zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli i w ligowych spotkaniach odnieśli porażkę w 9 na 11 meczów.

W sobotę do gry wkroczy mistrz Francji, Paris Saint-Germain. Po przegranej w ostatnim ligowym meczu z AS Monaco, paryżanie udowodnili we wtorkowym meczu LM, że była to tylko chwila roztargnienia pokonując RB Lipsk. W spotkaniu z Bordeaux, PSG będzie chciało odnieść kolejne zwycięstwo i umocnić się na fotelu lidera francuskiej ekstraklasy.

We wczesne niedzielne popołudnie, na boiska wyjdą zawodnicy Olympique Lyon, a także Stade de Reims. Obie drużyny dzieli przepaść jeśli chodzi o zdobyte punkty w tym sezonie. Lyon ma ich 20 i zajmuje 3. miejsce w tabeli, a Reims jest tuż nas strefą spadkową z zaledwie 9 punktami.  O 15.00 natomiast zagra AS Monaco, które po ostatnim wyszarpanym zwycięstwie z PSG awansowało na 4. miejsce i liczą na kolejną wygraną. Ich rywalem będzie Nimes Olympique, który plasuje się na 15. miejscu w tabeli.

W niedzielny wieczór, na zakończenie 12. kolejki, zmierzą się ze sobą AS Saint-Etienne, który na własnym stadionie podejmie wicelidera z Lille. Gospodarze w Ligue 1 nie mają zbyt dobrej passy. Przegrali siedem  ostatnich spotkań i dlatego zajmują niską pozycję w tabeli, bo dopiero 16. miejsce z zaledwie 10 punktami. Lille natomiast wygrało swój ostatni mecz z FC Lorient 4:0. Przed potyczką w lidze czeka na nich jeszcze bardzo ważne spotkanie w Lidze Europy, gdzie zmierzą się z AC Milanem.

PIĄTEK – 27 LISTOPADA

20:55 Ligue 1 Uber Eats – 12. kolejka: RC STRASBOURG – STADE RENNAIS FC na żywo
Ipla

SOBOTA – 28 LISTOPADA

20:55 Ligue 1 Uber Eats – 12. kolejka: PARIS SAINT-GERMAIN – GIRONDINS BORDEAUX na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA

12:55 Ligue 1 Uber Eats – 12. kolejka: OLYMPIQUE LYON – STADE DE REIMS na żywo
Ipla

14:55 Ligue 1 Uber Eats – 12. kolejka: AS MONACO – NIMES OLYMPIQUE na żywo
Ipla

20:55 Ligue 1 Uber Eats – 12. kolejka: AS SAINT-ETIENNE – LILLE OSC na żywo
Ipla

About Arkadiusz Kogut