17. kolejka Plus Ligi w Polsacie Sport

Przed nami 17. kolejka Plus Ligi. Transmisje z sześciu spotkań przeprowadzi Polsat Sport. W sobotę o 14:45 rozpocznie się pojedynek pomiędzy Aluron Virtu CMC Zawierciem a Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze zajmują 6. pozycje w ligowej tabeli z 21. punktami na koncie. Aluron […]

Przed nami 17. kolejka Plus Ligi. Transmisje z sześciu spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

W sobotę o 14:45 rozpocznie się pojedynek pomiędzy Aluron Virtu CMC Zawierciem Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze zajmują 6. pozycje w ligowej tabeli z 21. punktami na koncie. Aluron w 5. ostatnich spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo. Jeżeli chodzi o gości to zajmują oni pozycje wicelidera z 37. punktami na koncie. Kędzierzynianie w ostatnich dwóch spotkaniach ponieśli porażki. Podopieczni Nikoli Grbicia będą chcieli przełamać złą passę i odnieść ligowe zwycięstwo.

W następnym sobotnim spotkaniu PGE Skra Bełchatów podejmie BKS Visłę Bydgoszcz. Bełchatowianie zajmują bardzo dobrą 3. pozycję w lidze. Skra w 5. ostatnich spotkaniach straciła tylko dwa sety. Naprzeciw Bełchatowian stanie Visła Bydgoszcz, która zajmuję ostatnie miejsce w tabeli. BKS na 16. rozegranych spotkań, tylko w jednym odniósł zwycięstwo i nastąpiło to w ostatniej kolejce, w której pokonali u siebie Czarnych Radom 3-2.

W ostatnim sobotnim spotkaniu GKS Katowice zagra z Indykpolem AZS Olsztyn. Będzie to pojedynek odpowiednio 7. i 8. zespołu w tabeli ligowej. Faworytem spotkania będzie drużyna gospodarzy, ponieważ zagra u siebie w hali, a także posiada wyższą formę od rywali. Wliczając Puchar Polski to Olsztynianie legitymują się serią 7. porażek z rzędu.

Dzień później w niedzielne popołudnie dojdzie do hitowego starcia 17. kolejki. Naprzeciw siebie staną Verva Warszawa Orlen Paliwa oraz Jastrzębski Węgiel. Drużyna ze stolicy zajmuje pozycję lidera ligi z 39. punktami na swoim koncie. Jastrzębianie są na 4. miejscu i zgromadzili 32. punkty. Gospodarze i goście w 5. ostatnich spotkaniach odnosili same zwycięstwa. Zapowiada się naprawdę interesujące spotkanie.

W niedzielę o 20:30 dojdzie do spotkania Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin. Zapowiadane starcie będzie pojedynkiem drużyn z dolnych rejonów tabeli. Gospodarze zajmują 11. miejsce z 19. punktami, natomiast goście są 12. siłą ligi z 15. punktami na koncie.

W ostatnim spotkaniu 17. kolejki MKS Będzin podejmie Cerrad Enea Czarni Radom. Będzinianie notują ostatnimi czasy zwyżkę formy o czym świadczą 4. wygrane spotkania na 5. rozegranych. Czarni Radom nie najlepiej sobie radzą i zajmują 10. miejsce z 19. punktami. Ciężko jest wskazać faworyta spotkania co zapowiada bardzo interesujące widowisko.

SOBOTA –  25 STYCZNIA 2020

14:45 PlusLiga – 17. kolejka: ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE – GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE na żywo
Polsat Sport HDIpla


17:30 PlusLiga – 17. kolejka: PGE SKRA BEŁCHATÓW – BKS VISŁA BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 17. kolejka: GKS KATOWICE – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA –  26 STYCZNIA 2020

14:45 PlusLiga – 17. kolejka: VERVA WARSZAWA ORLEN PALIWA – JASTRZĘBSKI WĘGIEL na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:30 PlusLiga – 17. kolejka: ASSECO RESOVIA RZESZÓW – CUPRUM LUBIN na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK –  27 STYCZNIA 2020

17:30 PlusLiga – 17. kolejka: MKS BĘDZIN – CERRAD ENEA CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Łukasz Urbanowski