18. kolejka Bundesligi w Canal+Sport i Eleven Sports

Po prawie miesięcznej przerwie wraca Bundesliga! Dzisiaj rozpoczyna się 18. seria gier  i potrwa ona do niedzieli.Cztery transmisje na antenach Eleven Sports  i dwie  w Canal+ Sport.

Dzisiejszego wieczoru od 20.20 w Canal + Sport będzie transmitowany mecz pomiędzy Hoffenheim a Bayernem Monachium. Gospodarze radzą sobie w tym sezonie bardzo przyzwoicie i z dorobkiem 25. punktów zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnim meczu przed zimową przerwą drużyna Juliana Nagelsmanna zremisowała na własnym boisku z Mainz 1-1. Bawarczycy mają 11. punktów więcej od swoich dzisiejszych rywali i są wiceliderami tabeli ze stratą 6. punktów do prowadzącej Borussi Dortmund. Podopieczni Niko Kovaca są faworytami tego spotkania, ale Hoffenheim mające przewagę własnego boiska może pokusić się o niespodziankę w starciu z wyżej notowanym rywalem.

W sobotę od 15.25 na antenach Eleven Sports będą transmitowane dwa mecze. Na Bay Arena Bayer Leverkusen podejmie Borussię Moenchengladbach. Gospodarze są ligowym średniakiem i z dorobkiem 24. punktów zajmują 9. miejsce w tabeli. W ostatnich dwóch kolejkach przed zimową przerwą „Aptekarze” odnosili zwycięstwa i będą chcieli podtrzymać dobrą passę w sobotnie popołudnie. „Źrebaki” z kolei w swoim ostatnim ligowym meczu przegrały z liderem z Dortmundu 1-2, ale w dalszym ciągu są na 3. pozycji w tabeli ze stratą tylko 3. punktów do wicelidera z Monachium. Drugim transmitowanym w Eleven Sports meczem będzie spotkanie pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a SC Freiburg. Gospodarze w ostatniej zimowej kolejce przegrali  na własnym boisku z Bayernem aż 0-3, ale mimo tego utrzymali przewagę nad 7. w tabeli Hoffenheim. Goście z Freiburga radzą sobie w tym sezonie dosyć dobrze jak na swoje możliwości i są na 11. miejscu w tabeli. Przed przerwą zdobyli 4. punkty w dwóch meczach, ale ich forma ( podobnie jak innych drużyn) pozostaje niewiadomą. Niemniej jednak faworytem tego meczu jest bez wątpienia Eintracht.

O 18.30 rozpocznie się zdecydowanie najciekawszy mecz tej kolejki. Czwarty w tabeli RB Lipsk podejmie lidera – Borussię Dortmund. Gospodarze przed przerwą zimową radzili sobie w kratkę, ale w ostatnim swoim meczu w roku pokonali po emocjonującym meczu  na własnym boisku Werder Brema 3-2. Ich strata do BVB wynosi 11. punktów. Goście sobotniego hitu w ostatnim meczu na jesieni pokonali na własnym boisku Borussię Moenchengladbach 2-1 i umocnili się na pozycji lidera, utrzymując 6-punktową przewagę nad Bayernem Monachium. Przed podopiecznymi Luciena Favre’a kolejne trudne zadanie,a przed nami bardzo ciekawy mecz!

W niedzielę od 15.25 w Eleven Sports 2 transmisja spotkania pomiędzy FC Nurnberg a Herthą Berlin. Gospodarze zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie 11. punktów i ze stratą 3. „oczek” do strefy barażowej. Przed przerwą zimową przegrali cztery mecze z rzędu i może nadeszła ona w najlepszym dla nich momencie, bo mieli aż miesiąc czasu na poprawę swojej gry. Aż tak znaczącej poprawy nie potrzebuje Hertha Berlin, która w tym sezonie radzi sobie dobrze i z dorobkiem 24. punktów plasuje się na 8. miejscu w tabeli. Stołeczna drużyna skończyła rundę jesienną niespodziewanym remisem 2-2  na własnym boisku z Augsburgiem.

Na zakończenie 18. kolejki niemieckiej Bundesligi Schalke Gelsenkirchen podejmie na Veltins Arena VFL Wolfsburg. Gospodarze rozczarowują w tym sezonie ligowym, co przekłada się na zajmowane przez nich odległe 13. miejsce w tabeli. Na zakończenie jesiennych zmagań zwyciężyli w Stuttgarcie 3-1 i mają nadzieję, że dobrze zaczną rundę wiosenną przed własną publicznością. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bo do Gelsenkirchen przyjeżdża 5. w tabeli Wolfsburg. Podopieczni Bruno Labadii nie przegrali od sześciu kolejek,więc trzeba ich uznać za faworytów spotkania, które po hicie kolejki rozgrywanym w Lipsku zapowiada się najciekawiej.

PIĄTEK – 18 STYCZNIA 2019

20:20 Bundesliga – 18. kolejka: TSG 1899 HOFFENHEIM – FC BAYERN MONACHIUM na żywo