18. kolejka Serie A1 siatkarek w nSport+

W środę, zaledwie kilka dni po ostatniej kolejce, rozegrana zostanie kolejna seria gier Serie A1 siatkarek. Hitowe spotkanie pokaże nSport+. Mowa o meczu Igor Gorgonzola Novara-Savino Del Bene Scandicci. Obie drużyny mają za sobą nieudane mecze – Novara przegrała w […]

W środę, zaledwie kilka dni po ostatniej kolejce, rozegrana zostanie kolejna seria gier Serie A1 siatkarek. Hitowe spotkanie pokaże nSport+.

Mowa o meczu Igor Gorgonzola Novara-Savino Del Bene Scandicci. Obie drużyny mają za sobą nieudane mecze – Novara przegrała w niedzielę w trzech setach z Unet E-Work Busto Arsizio, a Scandicci uległo po pięciosetowym boju Saugelli Monza. Obie ekipy w tych meczach korzystały ze swoich rezerwowych. O ile Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak otrzymały szansę na pokazanie swoich umiejętności, o tyle Zuzanna Górecka wciąż nie znajduje uznania w oczach Massimo Barboliniego – tym razem znalazła się w hierarchii przyjmujących za Francescą Napodano, nominalną libero. Porażka Novary z Busto oznacza coraz mniejsze szanse na drugie miejsce po rundzie zasadniczej dla tej drużyny, natomiast mecz z będącym zaledwie dwa punkty straty Savino Del Bene może okazać się kluczowy przy uniknięciu zdecydowanie najlepszej drużyny, Imoco Volley Conegliano w półfinale.

Joannę Wołosz i koleżanki po rozgromieniu Caserty czeka mecz z Zanetti Bergamo. Pomimo pokonania Pomí Casalmaggiore drużyna Malwiny Smarzek-Godek wciąż znajduje się na dziewiątym miejscu w tabeli, jednak traci tylko punkt do Chieri oraz Il Bisonte Firenze. Po meczu tych dwóch drużyn Giovanni Caprara pożegnał się z posadą we Florencji i nie poprowadzi zespołu w Brescii, gdy Chieri podejmować będzie Cuneo. Jednostronnie zapowiadają się mecze Monza-Caserta, Busto Arsizio-Perugia, natomiast zagadką jest mecz Pomí z Lardini Filottrano.

ŚRODA – 12 LUTEGO 2020

20:40 Serie A1 – 18. kolejka: IGOR GORGONZOLA NOVARA – SAVINO DEL BENE SCANDICCI na żywo

Komentarz: Szymon Ratajczak – Milena Sadurek

About Wojciech Nowakowski