19. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

W najbliższy weekend piłkarze Serie A TIM zakończą pierwszą rundę rozgrywek. W Polsce od piątku do niedzieli aż 9 transmisji z Włoch na swoich kanałach pokaże stacja Eleven Sports. W 19. serii gier przeciw byłemu klubowi zagra w barwach Benevento reprezentant Polski, Kamil […]

W najbliższy weekend piłkarze Serie A TIM zakończą pierwszą rundę rozgrywek. W Polsce od piątku do niedzieli aż 9 transmisji z Włoch na swoich kanałach pokaże stacja Eleven Sports.

W 19. serii gier przeciw byłemu klubowi zagra w barwach Benevento reprezentant Polski, Kamil Glik. Beniaminek, którego Polak jest kapitanem, na tym etapie sezonu dość niespodziewanie wyprzedza będące na pierwszym miejscu w strefie spadkowej Torino aż o 8 punktów.

Po piątkowym spotkaniu otwierającym kolejkę, piłkarską sobotę w Italii rozpocznie mecz AS Roma – Spezia. Później w równoległym czasie zagrają 2 kluby mediolańskie przewodzące stawce Serie A. AC Milan w teoretycznie najlepiej zapowiadającym się starciu w tej serii gier podejmie Atalantę. Inter natomiast zmierzy się na wyjeździe z Udinese. Później na murawę Stadio Artemio Franchi we Florencji wyjdą piłkarze Fiorentiny i ostatniego w tabeli Crotone.

We wczesne popołudnie niedzielne Juventus na własnym obiekcie gościć będzie Bolognę. Kibice turyńskiego klubu pewnie nie mogą sobie przypomnieć tak złej pozycji swoich ulubieńców mniej więcej na półmetku ligowych zmagań. „Stara Dama” obecnie jest 5. z aż 10-punktową starą do prowadzących „Rossonerich”. Każda strata punktowa będzie dodawać dramaturgii w ich sytuacji, jeżeli chodzi o walkę o kolejne mistrzostwo kraju. Następnie fani Serie A będą mogli pasjonować się meczem Hellasu Werona Napoli. Potem zagrają ze sobą sąsiedzi w tabeli – 7. Lazio i 8. Sassuolo, których w tym momencie dzieli jedynie punkt. Tego dnia jeszcze wieczorem 19. kolejkę ligi włoskiej zakończy konfrontacja Parma – Sampdoria.

PIĄTEK – 22 STYCZNIA 2021

20:40 Serie A TIM – 19. kolejka: BENEVENTO CALCIO – TORINO FC 
Ipla

SOBOTA – 23 STYCZNIA 2021

14:55 Serie A TIM – 19. kolejka: AS ROMA – SPEZIA CALCIO 
Ipla

17:30 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 19. kolejka: AC MILAN – ATALANTA BC 
Ipla

17:55 Serie A TIM – 19. kolejka: UDINESE CALCIO – INTER MEDIOLAN 
Ipla

20:40 Serie A TIM – 19. kolejka: ACF FIORENTINA – FC CROTONE 
Ipla

NIEDZIELA – 24 STYCZNIA 2021

12:25 Serie A TIM – 19. kolejka: JUVENTUS FC – BOLOGNA FC 

Ipla

14:55 Serie A TIM – 19. kolejka: HELLAS WERONA – SSC NAPOLI 

Ipla

17:55 Serie A TIM – 19. kolejka: S.S. LAZIO – SASSUOLO CALCIO 

Ipla

20:00 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

20:40 Serie A TIM – 19. kolejka: PARMA CALCIO 1913 – UC SAMPDORIA 

Ipla

22:45 Serie A TIM: STUDIO 

Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.