20. kolejka OrlenLigi w Polsacie Sport. Hit we Wrocławiu

Tylko 8 kolejek pozostało do rozegrania w siatkarskiej OrlenLidze. Walka o awans do półfinałów wkracza w decydującą fazę. Każdy punkt może okazać się na wagę gry o medale.  KSZO Ostrowiec zamiast na walce o półfinał musi skupić się na wywalczeniu […]

Tylko 8 kolejek pozostało do rozegrania w siatkarskiej OrlenLidze. Walka o awans do półfinałów wkracza w decydującą fazę. Każdy punkt może okazać się na wagę gry o medale. 

KSZO Ostrowiec zamiast na walce o półfinał musi skupić się na wywalczeniu pozycji, która zagwarantuje im orlenligowy byt, gdyż w tym sezonie ostatnia drużyna rozgrywek zagra spotkania barażowe z najlepszą drużyną I ligi. KSZO z 17. punktami zajmuje 11. miejsce, mając jednocześnie tylko 4 „oczka” przewagi nad ostatnim zespołem. Bardzo dobrą pierwszą część sezonu miały zawodniczki Pałacu Bydgoszcz. Jednak ostatnie dziesięć spotkań to aż dziewięć porażek i tylko jedno zwycięstwo. Przez ten bardzo słaby okres, Bydgoszczanki spadły z 4. pozycji, którą zajmowały po 9. kolejce na 8. lokatę. Ich szanse na awans w tabeli, który pozwoli powalczyć o medale wydają się bardzo małe.

Starcie wicelidera z trzecią drużyną OrlenLigi będzie absolutnym hitem tej kolejki. Impel Wrocław zdobył 47 punktów i wyprzedza go tylko Chemik Police, który ma przewagę 4. punktów. Tyle samo „oczek” dzieli Wrocławianki i Budowlane Łódź. Impel notuje kapitalną serię 10. zwycięstw z rzędu. W dodatku dopiero w ostatniej kolejce trafił na drużynę, która zdołała urwać im punkt. Były to siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. W środę gospodynie będą chciały zrewanżować się rywalkom za porażkę 0:3 w pierwszym starciu. Był to jedyny mecz, który Impel zakończył bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Łodzianki są w dobre sytuacji, aby zaatakować pozycję wicelidera. Potrzebują do tego zwycięstwa we Wrocławiu. Wówczas ich strata zredukuje się do punktu, a mając na uwadze zaległe spotkanie z Legionovią, Budowlane mogą spokojnie przymierzać się do 2. pozycji. Zawodniczki Błażeja Krzyształowicza w tych rozgrywkach przegrały tylko 3 spotkania, co pokazuje jak gigantyczny przeskok zrobiły w porównaniu z poprzednimi sezonami.

pasek2

ŚRODA – 15 LUTEGO 2017

18:00 Orlenliga – 20. kolejka: KSZO OSTROWIEC – PAŁAC BYDGOSZCZ na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Marek Magiera – Maciej Jarosz

20:30 Orlenliga – 20. kolejka: IMPEL WROCŁAW – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ na żywo
Polsat Sport HDIpla
Komentarz: Tomasz Swędrowski – Łukasz Kadziewicz (z Wrocławia)pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)