27. kolejka 2. Bundesligi w Eleven Sports

Tydzień temu do gry wróciły kluby 2. Bundesligi. Tak jak w ubiegły weekend, teraz też wszystkie mecze kolejki w Polsce będzie można obejrzeć na kanałach Eleven Sports. Stacja od piątku do niedzieli pokaże 10 spotkań 27. serii gier 2. poziomu […]

Tydzień temu do gry wróciły kluby 2. Bundesligi. Tak jak w ubiegły weekend, teraz też wszystkie mecze kolejki w Polsce będzie można obejrzeć na kanałach Eleven Sports. Stacja od piątku do niedzieli pokaże 10 spotkań 27. serii gier 2. poziomu rozgrywkowego w Niemczech.

Tym razem kolejka została rozbita na 3 dni i mecze rozgrywać się będą właściwie w trzech blokach czasowych. Pierwszy z nich nastąpi w piątek, 22 maja o godz. 18:25. W tym czasie dojdzie do dość podobnych na papierze rywalizacji. Heidenheim zmierzy się z Wehen Wiesbaden, a Norymberga podejmie Erzgebirge Aue. Są to konfrontacje o tyle podobne, że zagrają w nich potentaci do awansu i drużyny, które do końca będą musiały bić się o utrzymanie. Niejako ,,czarnymi końmi” rozgrywek są bowiem zespoły z Heidenheim i Aue, zaś punktów jak złota w pozostałych spotkaniach w tym sezonie 2. Bundesligi szukać będą ekipy z Norymbergii i Wiesbaden.

Jednym z ciekawszych meczów tej serii gier może być starcie Darmstadt – Sankt Pauli. Obie drużyny plasują się mniej więcej w środku tabeli, a dzielą je zaledwie 3 punkty, które leżeć będą na boisku we wczesne popołudnie w sobotę, 23 maja. Polscy kibice swoją szczególną uwagę podczas tego spotkania na pewno skierują w stronę Waldemara Soboty, który przed tygodniem zagrał w barwach ,,Piratów Ligi” z Hamburga 86 min, podczas których zaliczył asystę przy golu Szweda Viktora Gyokeresa w wygranym przez St. Pauli 1:0 meczu z Norymbergą. W tym samym czasie (godz. 12:55) zmierzą się ze sobą także Sandhausen Jahn Regensburg oraz Osnabrück Hannover 96.

Wreszcie 3 niedzielne (24.05) spotkania 2. Bundesligi. Wszystkie odbędą się znowuż o tej samej godzinie – tym razem o 13:25. Patrząc na zestaw gier 27. kolejki, nie sposób, żeby uwagi nie przykuł mecz Hamburger SV – Arminia Bielefeld. Absolutny hit na niemieckim zapleczu. Starcie wicelidera z liderem. Lidze wyraźnie przewodzą przyjezdni. Do tej pory zebrali na koncie 52 punkty. To aż o 7 więcej, niż 2. w stawce HSV. Hamburczycy muszą uważać do tego jeszcze na swoje plecy. Tyle samo ,,oczek” (45), co oni ma VfB Stuttgart, który dla odmiany w tym samym czasie na wyjeździe zagra z 8. w ligowej tabeli Holstein Kiel. Do tego w niedzielę w Niemczech coś dla koneserów: Karlsruher Bochum.

Oczywiście, wszystkie mecze odbędą się bez udziału publiczności. Wzbudza do mieszane uczucia u kibiców, jeżeli chodzi o odbiór spotkań piłkarskich, jednak hitowe starcie wicelidera z liderem i tak może smakować wybornie. Cała 27. kolejka 2. Bundesligi w Polsce na antenach Eleven Sports!

PIĄTEK – 22 MAJA 2020

18:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: 1. FC HEIDENHEIM – SV WEHEN WIESBADEN 
Ipla

18:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: FC NORYMBERGA – FC ERZGEBIRGE AUE 
Ipla

SOBOTA – 23 MAJA 2020

12:55 2. Bundesliga – 27. kolejka: SV DARMSTADT 98 – FC SANKT PAULI na żywo
Ipla

12:55 2. Bundesliga – 27. kolejka: SV SANDHAUSEN – SSV JAHN REGENSBURG na żywo
Ipla

12:55 2. Bundesliga – 27. kolejka: VFL OSNABRÜCK – HANNOVER 96 na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 24 MAJA 2020

13:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: HAMBURGER SV – ARMINIA BIELEFELD na żywo

Ipla

13:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: HOLSTEIN KIEL – VFB STUTTGART na żywo

Ipla

13:25 2. Bundesliga – 27. kolejka: KARLSRUHER SC – VFL BOCHUM na żywo

Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.