32. kolejka 2. Bundesligi na Eleven Sports

FC Köln i Hamburger SV – te drużyny miały powrócić po roku banicji do Bundesligi. Obecnie najczarniejszy scenariusz zakłada, że żadnej z tych ekip nie zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do końca zostały trzy kolejki. Kto wywalczy awans? Transmisje z […]

FC Köln i Hamburger SV – te drużyny miały powrócić po roku banicji do Bundesligi. Obecnie najczarniejszy scenariusz zakłada, że żadnej z tych ekip nie zobaczymy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do końca zostały trzy kolejki. Kto wywalczy awans? Transmisje z meczów 2. Bundesligi na Eleven Sports.

W piątek spotkają się Dynamo Drezno i St. Pauli. Przyjezdni mają teoretycznie szanse na awans do Bundesligi, ale warunkiem jest wygrana na Glücksgas-Stadion. Dynamo ma siedem punktów przewagi nad 17. miejscem oznaczającym bezpośredni spadek. Jeśli nie chcą oglądać się na innych powinni zapunktować. W ostatnim meczu u siebie zespół Chrisitana Fiela wygrał z Köln. Dlatego trener Dynama ma nadzieję na przynajmniej częściowy sukces.

Hamburger SV podejmuje zagrożonego spadkiem Ingolstadt. Mimo sytuacji w lidze forma drużyn jest zgoła inna. Gospodarze nie potrafią wygrać już od 6 spotkań. Po ostatnim meczu (porażka 0:2 z Unionem Berlin) zespół spadł na 4. miejsce w tabeli. Zawodnicy Hannesa Wolfa nadal mają szansę na awans, ale jak najszybciej muszą zażegnać kryzys. Ingolstadt z kolei nie zaznało porażki od 4 meczów. Dzięki temu fani zespołu z Bawarii nadal wierzą w utrzymanie.

Na zakończenie kolejki w poniedziałek Greuther Fürth zagra z FC Köln. Kozły mimo fatalnych wyników w ostatnich tygodniach (tylko 2 punkty w ostatnich 4 meczach) nadal są na 1. miejscu i mają 4 punkty przewagi nad drugim Paderbornem. Na zawodnikach Markusa Anfanga zaczyna ciążyć coraz większa presja. Być może złą passę uda się przełamać w starciu z najbliższym przeciwnikiem, który ostatnie dwa mecze przegrał. Kleeblätter grają już o mniejszą stawkę. Drużyna z Fürth jest już blisko utrzymania. Wygrana z pewnością pozwoli zachować gospodarzom ligowy byt.

PIĄTEK – 3 MAJA 2019

18:25 2. Bundesliga – 32. kolejka: SG DYNAMO DREZNO – FC SANKT PAULI na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Grzywacz – Tomasz Zieliński

SOBOTA – 4 MAJA 2019

12:55 2. Bundesliga – 32. kolejka: HAMBURGER SV – FC INGOLSTADT na żywo
Ipla
Komentarz: Marcin Pawłowski

NIEDZIELA – 5 MAJA 2019

20:25 2. Bundesliga – 32. kolejka: SPVGG GREUTHER FÜRTH – 1. FC KÖLN na żywo
Ipla

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.