9. kolejka Velux EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 9. seria gier w Velux EHF Lidze Mistrzów. Przed nami ważne spotkania PGE Vive Kielce, ale przede wszystkim Orlen Wisły Płock. Dla Nafciarzy będzie to przedostatni pojedynek w fazie grupowej. Seria trzech wygranych z rzędu […]

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 9. seria gier w Velux EHF Lidze Mistrzów. Przed nami ważne spotkania PGE Vive Kielce, ale przede wszystkim Orlen Wisły Płock. Dla Nafciarzy będzie to przedostatni pojedynek w fazie grupowej.

Seria trzech wygranych z rzędu pozwoliła Orlen Wiśle Płock wrócić na pozycję lidera grupy D. Sobotni mecz z Abanca Ademar Leon może okazać się kluczowy dla końcowego układu sił. Wciąż o dwa miejsca premiowane awansem biją się cztery zespoły. Nafciarze, jeżeli wygrają z Hiszpanami, zapewnią sobie awans do fazy pucharowej. Również remis może okazać się całkiem niezłym wynikiem, mają w świadomości, że za tydzień czeka ich spotkanie z Riihimaki Cocks. Sytuacja może się jednak drastycznie zmienić w sytuacji, gdy górą będzie ekipa z Leon. Zwycięstwo Ademar pozwoli im na awans na 1. miejsce w grupie i na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Elverum.

Ostatni raz w tym roku przed własną publicznością w Lidze Mistrzów wystąpi PGE Vive Kielce. Mistrzowie Polski spróbują się zrewanżować za porażkę sprzed trzech tygodni w Hiszpanii z FC Barceloną. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w tym czasie 2-krotnie pewnie ograli Mieszkow Brześć i samotnie zajmują pozycję wicelidera. Teraz zmierzą się z najlepszym zespołem grupy A, z którym przegrali na wyjeździe różnicą 4 bramek. Teraz jednak będą mieli kibiców po swojej stronie, a Vive u siebie jeszcze w tym sezonie nie przegrało. Z kolei Duma Katalonii właśnie na wyjeździe doznała jedynej jak dotąd porażki w Champions League, gdy na inaugurację przegrali w Mannheim.

W niedzielę polskie stacje transmitować będą jeszcze dwa spotkania. W Canal+ Now zobaczymy mecz Motoru Zaporoże oraz RK Celje Pivovarna Lasko. Obie drużyny, choć zajmują dopiero 6. i 7. miejsce w grupie B, mają niewielką stratę do 3. pozycji. Poza zasięgiem jest tylko PSG i Pick Szeged. Pozostała szóstka jest w ogromnym ścisku i na pięć kolejek przed końcem możliwy jest każdy scenariusz. Natomiast w Eleven Sports 2 będziemy mogli obejrzeć starcie MontpellierIFK Kristianstad. W grupie A sytuacja jest zupełnie inna. Tutaj właśnie Francuzi i Szwedzi oraz białoruski Mieszkow Brześć najprawdopodobniej do samego końca będą bić się o jedno wolne miejsce w fazie pucharowej. Dzięki wygranej z Rhein-Neckar Lowen w najlepszej pozycji są obrońcy tytułu.

SOBOTA – 24 LISTOPADA 2018

15:30 Liga Mistrzów EHF – grupa D: STUDIO na żywo


16:55 Liga Mistrzów EHF – grupa D: ORLEN WISŁA PŁOCK – ABANCA ADEMAR LEON na żywo
Ipla

17:40
 Liga Mistrzów EHF – grupa A: STUDIO na żywo


17:55 
Liga Mistrzów EHF – grupa A: PGE VIVE KIELCE – FC BARCELONA LASSA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 25 LISTOPADA 2018

16:55 Liga Mistrzów EHF – grupa B: MOTOR ZAPOROŻE – RK CELJE PIVOVARNA LASKO na żywo
 

16:55 Liga Mistrzów EHF – grupa A: MONTPELLIER HB – IFK KRISTIANSTAD na żywo
Ipla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)