Alpejski PŚ w Zagrzebiu na antenach Eurosportu

Stok góry Sljeme górującej nad stolicą Chorwacji będzie gospodarzem pierwszych w roku 2021 zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Slalomowe zmagania pokaże Eurosport. Wśród pań rok 2020 zakończył się przełamaniem dominacji duetu Vlhová-Shiffrin – w Semmering wygrała Michelle Gisin. Trzecie […]

Stok góry Sljeme górującej nad stolicą Chorwacji będzie gospodarzem pierwszych w roku 2021 zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Slalomowe zmagania pokaże Eurosport.

Wśród pań rok 2020 zakończył się przełamaniem dominacji duetu Vlhová-Shiffrin – w Semmering wygrała Michelle Gisin. Trzecie podium w tym sezonie zaliczyła natomiast Katharina Liensberger i to ona jest następna w kolejce do pucharowego zwycięstwa. Z pewnością jednak na najwyższy stopień podium w swojej koronnej konkurencji chciałyby powrócić zarówno Shiffrin, jak i Vlhová, która triumfowała w Zagrzebiu rok temu.

W męskiej stawce w tym roku trudno wskazać zdecydowanych faworytów. Wprawdzie jeszcze przed Bożym Narodzeniem w Madonnie di Campiglio Henrik Kristoffersen wywalczył właśnie w slalomie swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, jednak chętnych do zdobywania najwyższych punktów w konkurencji, która zazwyczaj przesądza o zwycięstwie w Pucharze Świata (na ten sezon zaplanowanych jest aż 11 slalomów) jest więcej. Wciąż pierwszego podium w slalomie nie wywalczył Alexis Pinturault, natomiast stawka konkurentów jest tak duża, że w czołowa piątka rywalizacji o Małą Kryształową Kulę zamyka się w 31 punktach – a brakuje w niej m.in. Clémenta Noëla czy Daniela Yule.

NIEDZIELA – 3 GRUDNIA 2021

12:25 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 1. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
*(o 20:50  w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player

15:55 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 2. PRZEJAZD SLALOMU KOBIET 
*(od 16:15 także w Eurosport 1 HD)
Eurosport Player

ŚRODA – 6 GRUDNIA 2021

12:05 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 1. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN
Eurosport Player

15:25 Puchar Świata, Zagrzeb, Chorwacja: 2. PRZEJAZD SLALOMU MĘŻCZYZN
*(o 21:00 w Eurosport 2 HD)
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski