AS Roma – Juventus FC hitem 37. kolejki Serie A. Transmisje w Canal+ Family i Orange sport!

Serie A powoli kończy swoje rozgrywki. W najbliższy weekend będziemy świadkami starcia dwóch najlepszych zespołów obecnego sezonu, czyli Romy i Juventusu. Będzie to jednak tylko i wyłącznie mecz o prestiż, ponieważ po ostatniej wpadce zespołu z Rzymu na Sycylii mistrzostwo […]

Serie A powoli kończy swoje rozgrywki. W najbliższy weekend będziemy świadkami starcia dwóch najlepszych zespołów obecnego sezonu, czyli Romy i Juventusu. Będzie to jednak tylko i wyłącznie mecz o prestiż, ponieważ po ostatniej wpadce zespołu z Rzymu na Sycylii mistrzostwo Włoch zapewniła sobie „Stara Dama”. Oprócz tego czekają na nas także dwa inne spotkania, które mogą zadecydować o tym kto zagra w Lidze Europejskiej. Na spotkania 37. kolejki Serie A zapraszamy do Canal+ Family i Orange sport.

Mecz prawdy dla Interu
W sobotni wieczór na San Siro dojdzie do pojedynku Interu Mediolan i Lazio Rzym. Po ostatniej bolesnej porażce w derbach z AC Milan, piłkarze Waltera Mazzariego muszą wygrać w tym spotkaniu, żeby zachować miejsce premiowane grą w Lidze Europejskiej. Podopieczni Edoardo Reji także mają o co walczyć, bo w przypadku zainkasowania kompletu oczek zbliżą się do sobotniego rywala na punkt.

Torino – Parma, czyli mecz o puchary
W niedzielne popołudnie ekipa Kamila Glika, czyli Torino FC zmierzy się z Parmą FC. Obydwie drużyny śmiało nazwać możemy rewelacjami tego sezonu. Gospodarze z duetem ImmobileCerci punktowali nadspodziewanie dobrze i dlatego też mają dużą szansę na awans do europejskich pucharów. Podobnie sprawa ma się z drużyną prowadzoną przez Roberto Donadoniego. Możemy być pewni, że czekają nas ogromne emocje, gdyż jedna, jak i druga ekipa sąsiadują w tabeli i ten mecz może zadecydować o awansie do Ligi Europejskiej. Na chwilę obecną wyżej w tabeli są gospodarze, którzy wykorzystali potknięcie Parmy w 35. kolejce i wskoczyli na 6. miejsce.

Hit wyłącznie o prestiż
Na zakończenie 37. serii gier na Półwyspie Apenińskim dojdzie do pojedynku Romy z Juventusem, czyli obecnego wicemistrza i mistrza ligi. Wielu kibiców liczyło jednak na to, że będzie to spotkanie, które zadecyduje o mistrzostwie. Niestety, gospodarze nie podołali trudom sezonu i stracili zbyt wiele punktów, żeby liczyć się w walce o Scudetto. Ciężko przewidzieć jak potraktuje to starcie Antonio Conte i czy da zagrać rezerwowym, czy wystawi pierwszą jedenastkę. Na pewno bardzo poważnie do tego meczu podejdą gospodarze, bo dobry sezon, który po wielu latach pozwolił wrócić do Ligi Mistrzów warto byłoby zamknąć zwycięstwem nad nowym mistrzem Włoch.

górny pasek

SOBOTA – 11 MAJA 2014

20:40 Serie A – 37. kolejka: INTER MEDIOLAN – SS LAZIO na żywo
Canal+ Family HD
Komentarz: Filip Surma – Tomasz Lipiński
pasek

NIEDZIELA – 12 MAJA 2014

14:55 Serie A – 37. kolejka: TORINO FC – PARMA FC na żywo
Orange Sport
Komentarz: Piotr Dumanowski – Piotr Czachowski
pasek
20:40 Serie A – 37. kolejka: AS ROMA – JUVENTUS FC na żywo
Canal+ Family HD
Komentarz: Cezary Olbrycht – Tomasz Lipiński
górny pasek

About Łukasz Kościelniak