Będzie powtórka finału sprzed 4 lat? Półfinały siatkarskich Mistrzostw Świata w Polsacie i TVP

Cztery zespoły zostały w walce o Mistrzostwo Świata 2018. W turyńskiej Pala Alpitour o awans do finału powalczą także Biało-czerwoni. Ze względu na układ półfinałów, niewykluczona jest powtórka finału sprzed 4 lat. Polacy po wygranej 3:0 nad Serbią byli w […]

Polacy po wygranej 3:0 nad Serbią byli w rewelacyjnej sytuacji przed drugim meczem III fazy rozgrywek z gospodarzami turnieju. Podopiecznym Vitala Heynena wystarczyło 25 minut starcia z Włochami, aby przypieczętować 1. miejsce w grupie J. Po wygranym pierwszym secie 25:14 jasne było, że Biało-czerwoni zagrają w półfinale, a Włosi kończą w piątek udział w turnieju. Polacy mieli podczas Mundialu lepsze i gorsze momenty. Do tych pierwszych z pewnością należą spotkania I fazy z Iranem i Bułgarią, a także oba mecze z Serbią oraz pierwszy set z Włochami. Były też gorsze – porażki z Argentyną i Francją mogły zachwiać zaufanie do naszych siatkarzy i trenera. Jednak teraz nie ma wątpliwości, co do formy naszych zawodników. Rywalem w półfinale będą Amerykanie, którzy zanotowali kapitalną serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Dopiero w drugim pojedynku III fazy zespół USA rezerwowym składem przegrał 0:3 z Brazylią. A sam turniej zaczęli przeciętnie, bo od dwóch 5-setowych bojów – z Serbią i Australią. Jednak w kolejnych siedmiu pojedynkach przegrali zaledwie dwa sety – jeden z Rosją w I fazie i jeden z Kanadą w II rundzie.

W drugim półfinale Brazylia zmierzy się z Serbią. Canarinhos walczą o powrót na szczyt, ale przez długi czas nie byli w najwyższej formie, a po wylosowaniu grup III fazy Mundialu wyżej niż akcje 3-krotnych Mistrzów Świata stały notowania Rosjan. Brazylijczycy potrafili jednak odwrócić losy pojedynku ze Sborną i wrócić ze stanu 0:2 na 3:2. Z kolei Serbowie w całym turnieju doznali trzech porażek – jednej z Amerykanami i dwóch z Polakami. Ekipa z Bałkanów jako pierwsza drużyna z grupy H wywalczyła awans do III fazy rozgrywek. W pierwszym pojedynku zanotowali kapitalny występ przeciwko Włochom. Dzień później jednak nie sprostali po raz drugi Polakom i musieli zadowolić się 2. pozycją.