Bezpośrednia walka o drugie i piąte miejsce w tabeli – 19. kolejka Orlen Ligi w Polsacie Sport

Dziewiętnastą serię spotkań w siatkarskiej Orlen Lidze warto będzie śledzić z wielu powodów. Jednym z nich, a zarazem głównym, jest bezpośrednia walka o drugą lokatę w tabeli pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką, a PGE Atomem Treflem, które dzielą zaledwie dwa punkty. […]

Dziewiętnastą serię spotkań w siatkarskiej Orlen Lidze warto będzie śledzić z wielu powodów. Jednym z nich, a zarazem głównym, jest bezpośrednia walka o drugą lokatę w tabeli pomiędzy Polskim Cukrem Muszynianką, a PGE Atomem Treflem, które dzielą zaledwie dwa punkty.

POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA MUSZYNA – PGE ATOM TREFL SOPOT
Poprzednia kolejka potoczyła się po myśli sopocianek. Wygrały one bowiem u siebie z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała w nieco ponad godzinę, a będący wówczas na drugim miejscu zespół z Muszyny przegrał na wyjeździe z Impelem Wrocław. Dzięki temu Atomówki wskoczyły na drugą pozycję w tabeli kosztem właśnie Mineralnych. Podopieczne Lorenzo Miccellego mają coś do udowodnienia swoim rywalkom – w pierwszej rundzie uległy im u siebie 0:3. Zwycięzca piątkowego meczu będzie miał kwestię drugiej pozycji w tabeli we własnych rękach.

BKS ALUPROF BIELSKO-BIAŁA – TAURON BANIMEX MKS DĄBROWA GÓRNICZA
Po nadrobieniu zaległości zespół z Dąbrowy Górniczej znów liczy się w walce o piąte miejsce w tabeli. W najbliższą niedzielę wybierze się on do Bielska-Białej na mecz z aktualnie okupującą je drużyną BKSu Aluprofu. Teoretycznie obie ekipy mogą jeszcze dogonić czwarty Impel Wrocław, ale patrząc na terminarz wrocławianek na 4 ostatnie kolejki fazy zasadniczej, szanse na to nie są duże. Gdy w ósmej serii spotkań siatkarki dąbrowianki i bielszczanki stanęły na przeciw siebie, lepsze (ale dopiero po tie-breaku) okazały się te pierwsze. Jeśli uda im się powtórzyć tę sztukę, wskoczą na miejsce numer 5.

PIĄTEK – 6 LUTEGO 2015

18:00 Orlen Liga – 19. kolejka: POLSKI CUKIER MUSZYNIANKA MUSZYNA – PGE ATOM TREFL SOPOT na żywo
polsat-sport-hd.120

NIEDZIELA – 8 LUTEGO 2015

14:45 Orlen Liga – 19. kolejka: BKS ALUPROF BIELSKO-BIAŁA – TAURON BANIMEX MKS DĄBROWA GÓRNICZA na żywo
polsat-sport-hd.120

About Krzysztof Sędzicki