Diamentowa Liga w Sztokholmie w Polsacie Sport

Drugi skandynawski mityng Diamentowej Ligi w tym tygodniu odbędzie się w niedzielę w Sztokholmie. Zawody transmitować będzie Polsat Sport. Jednym z głównych punktów programu jest rywalizacja tyczkarzy. Zobaczymy w niej nie tylko faworyta gospodarzy, Armanda Duplantisa, ale również Sama Kendricksa, […]

Drugi skandynawski mityng Diamentowej Ligi w tym tygodniu odbędzie się w niedzielę w Sztokholmie. Zawody transmitować będzie Polsat Sport.

Jednym z głównych punktów programu jest rywalizacja tyczkarzy. Zobaczymy w niej nie tylko faworyta gospodarzy, Armanda Duplantisa, ale również Sama Kendricksa, Renaud Lavillenie’ego oraz Piotra Liska. Polskę reprezentować będą też Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, gdzie zmierzy się m.in. z Jarosławą Mahuczych czy Eriką Kinsey, a także Andrzej Kuch – niespodziewany mistrz Polski, zawodnik niezrzeszony w żadnym klubie, który łączy treningi z pracą jako animator sportu na „Orliku”, przez co nie może brać udziału w zgrupowaniach kadrowych. Niemniej to właśnie on na poznańskim Golęcinie w zeszłym tygodniu jako jedyny przełamał barierę ośmiu metrów, bijąc w wieku niemal 30 lat rekord życiowy. Ponadto w roli pacemakerów na 800 m zobaczymy Anetę Lemiesz i Patryka Sieradzkiego.

Gospodarze liczą też na dobry występ dyskobola Daniel Ståhla, który ponownie zmierzy się z Kristjanem Čehem, Andriusem Gudžiusem czy Fedrickem Dacres’em. Imponująca jest też obsada konkursu kulomiotek – wszystkie uczestniczki mają rekordy życiowe powyżej 19 metrów, a poza czołową dziesiątką rankingu światowego jest tylko… dwukrotna mistrzyni olimpijska Valerie Adams. Dla Nowozelandki będzie to świetna szansa, aby udowodnić, że 15. miejsce nie oznacza braku szans na powrót na najwyższy stopień olimpijskiego podium – jej rywalkami będą m.in. Christina Schwanitz, Aliona Dubickaja, Danniel Thomas-Dodd czy Chase Ealey. Także w skoku w dal wystartują utytułowane zawodniczki – Maryna Bech-Romanczuk, Malaika Mihambo, Ivana Španović czy Tianna Bartoletta.

Ciekawie będzie też na bieżni, gdzie zobaczymy m.in. Femke Bol, Leę Sprunger, Annę Ryżykową (400 m przez płotki), Kiraniego Jamesa, Isaaca Makwalę (400 m), Amela Tukę, Fergusona Cheruiyota Roticha (800 m), Beatrice Chepkoech (3000 m z przeszkodami – „zającem” będzie Fancy Cherono), Sherikę Jackson, Marie-Josée Ta Lou (200 m) czy Timothy’ego Cheruiyota (1500 m).

NIEDZIELA – 4 MARCA 2021

16:00 Diamentowa Liga, Sztokholm, Szwecja: MITYNG na żywo
Polsat Sport HD
Komentarz: Przemysław Iwańczyk – Artur Partyka

 

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.