Dokończenie 26. kolejki Serie A TIM w Eleven Sports

Lega Serie A podjęła decyzję, że w ten weekend, a dokładnie w niedzielę i poniedziałek (8 – 9 marca) zostanie rozegranych 6 zaległych meczów 26. kolejki ligi włoskiej. Transmisje ze wszystkich spotkań ma zamiar w Polsce przeprowadzić stacja Eleven Sports. […]

Lega Serie A podjęła decyzję, że w ten weekend, a dokładnie w niedzielę i poniedziałek (8 – 9 marca) zostanie rozegranych 6 zaległych meczów 26. kolejki ligi włoskiej. Transmisje ze wszystkich spotkań ma zamiar w Polsce przeprowadzić stacja Eleven Sports.

Początkowo w ten weekend miała zostać rozegrana zgodnie z planem 27. seria gier Serie A TIM. Władze ligi jednak podjęły decyzję o dokończeniu kolejki wcześniejszej. Wszystko spowodowane jest, rzecz jasna, epidemią Koronawirusa, która daje o sobie znać już niemal na całym świecie, a we Włoszech w sposób szczególny. W związku z tym, Lega Serie A wprowadziła także kilka obowiązujących od najbliższych meczów zasad. Są to: brak powitań piłkarzy przed spotkaniem, nieobecność dzieci wyprowadzających zawodników na boisko oraz zakaz organizowania pomeczowych konferencji prasowych i wywiadów w tzw. ,,strefie mieszanej”. Wszystkie starcia odbędą się także bez udziału publiczności.

Dotychczas rozegrano 4 konfrontacje w ramach 26. kolejki ligi włoskiej. Przypominając wyniki sprzed tygodnia: Lazio – Bologna 2:0, Napoli – Torino 2:1, Lecce – Atalanta 2:7 oraz Cagliari – Roma 3:4. Uzupełniając tę serię gier, w niedzielę (8 marca) zostanie rozegranych kolejnych 5 pojedynków, a w poniedziałek (9 marca) dojdzie do tego jeszcze jedna rywalizacja.

Okazję wykazania się w ostatniej drużynie w tabeli – SPAL 2013 w batalii z beniaminkiem – Parmą Calcio 1913 powinno dostać dwóch reprezentantów Polski – Thiago Cionek i Arkadiusz Reca. Szansę na udział w Lidze Europy UEFA w następnym sezonie wciąż zachowuje AC Milan. Mediolańczyków czeka konfrontacja z będącą wciąż w strefie spadkowej Genoą. W tym samym czasie Sampdoria Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego podejmie spisujący się bardzo dobrze w obecnej kampanii Hellas Werona. W niedzielę czeka nas także starcie sąsiadów z dolnej części tabeli – Udinese Calcio Fiorentiny. Dzień wieczorem zwieńczy wielki hit tej kolejki: mecz Juventus – Inter Mediolan, czyli tzw. derby Italii. ,,Nerazzurri” muszą wywieźć jakąkolwiek zdobycz punktową z Turynu, żeby jeszcze w ogóle liczyć się w walce o mistrzostwo Włoch. ,,Stara Dama” też jednak na pewno o 3 ,,oczka” będzie walczyć jak lew, gdyż obecnie ligowej tabeli przewodniczy rzymskie Lazio. W poniedziałek ostatecznie już 26. kolejkę Serie A TIM zakończy spotkanie Sassuolo – Brescia, gdzie wyraźnym faworytem na tle ekipy, której ciężko będzie utrzymać się w rozgrywkach będzie zespół gospodarzy.

NIEDZIELA – 8 MARCA 2020

12:25 Serie A TIM – 26. kolejka: PARMA CALCIO 1913 – SPAL 2013 na żywo
Ipla

14:55 Serie A TIM – 26. kolejka: AC MILAN – GENOA CFC na żywo
Ipla

14:55 Serie A TIM – 26. kolejka: UC SAMPDORIA – HELLAS VERONA na żywo
Ipla

17:30 Serie A TIM: STUDIO na żywo
Ipla

17:55 Serie A TIM – 26. kolejka: UDINESE CALCIO – ACF FIORENTINA na żywo
Ipla

20:00 Serie A TIM: STUDIO na żywo

Ipla

20:40 Serie A TIM – 26. kolejka: JUVENTUS FC – INTER MEDIOLAN na żywo
 Ipla

22:40 Serie A TIM: STUDIO na żywo

Ipla

PONIEDZIAŁEK – 9 MARCA 2020

18:25 Serie A TIM – 26. kolejka: US SASSUOLO CALCIO – BRESCIA CALCIO na żywo

Ipla

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.