Druga kolejka 2. Ligi Żużlowej w Motowizji

Wysokimi wynikami kończyły się mecze inauguracyjnej kolejki 2. Ligi Żużlowej. W tym tygodniu rozegrana zostanie druga seria spotkań, którą w całości pokaże Motowizja. W piątek kamery obecne będą w Wittstock, gdzie tegoroczny debiutant zza Odry zmierzy się z drużyną z […]

Wysokimi wynikami kończyły się mecze inauguracyjnej kolejki 2. Ligi Żużlowej. W tym tygodniu rozegrana zostanie druga seria spotkań, którą w całości pokaże Motowizja.

W piątek kamery obecne będą w Wittstock, gdzie tegoroczny debiutant zza Odry zmierzy się z drużyną z wracającego po rocznej przerwie na ligową mapę Rzeszowa. RzTŻ w pierwszym meczu pokazał, że jest jednym z kandydatów do wywalczenia awansu, pokonując u siebie OK Bedmet Kolejarza Opole 59:31. Trener Janusz Stachyra zmuszony był dokonać jednej zmiany – Marcina Turowskiego, którego występ jako gościa uniemożliwia kolizja terminów z ekstraligowym meczem w barwach MrGarden GKM-u Grudziądz, zastąpi Patryk Zieliński. Z kolei Niemcy awizowali tych samych zawodników, którzy z przyczyn formalnych przegrali walkowerem w Poznaniu – jak zdradził naszej redakcji szef żużla w Motowizji, Gabriel Waliszko, prezes klubu Frank Mauer opowie o tej sytuacji podczas piątkowej transmisji.

Poprzedni rywal Niemców, SpecHouse PSŻ Poznań, będący liderem tabeli dzięki wynikowi 40:0 przyznanemu za niewłaściwe licencje, z jakimi przyjechali na Golęcin zawodnicy z Wittstock, pod ligową taśmą po raz pierwszy ustawi się w Rawiczu. Skorpiony, które nie miały okazji zweryfikować swojego składu na torze, również awizowali tych samych zawodników, co w pierwszej kolejce – wolne miejsce pod numerem 7 przewidziane jest dla Wiktora Jasińskiego, który na podstawie umowy partnerskiej z klubem z Gorzowa jeździ dla poznaniaków jako gość. Ze wsparcia leszczyńskiej Unii skorzystają natomiast gospodarze – w składzie Niedźwiadków pojawiło się nazwisko Bartosza Smektały.

Kolejkę zamknie spotkanie w Opolu, gdzie Kolejarz gościć będzie Wilki Krosno. Ekipa z Podkarpacia nie miała większych problemów z pokonaniem na własnym torze rawiczan i wynik 64:26 z pewnością będzie budził respekt wśród gospodarzy. Ci jednak będą chcieli odkuć się za niepowodzenie w Rzeszowie, gdzie na pewno liczyli na więcej, zarówno ze strony swoich duńskich stranieri, jak i mających doświadczenie na drugoligowych torach krajowych seniorów.

PIĄTEK – 7 SIERPNIA 2020

15:45 2. Liga Żużlowa – 2. kolejka: MSC WÖLFE WITTSTOCK – RZTŻ RZESZÓW na żywo

Komentarz: Dariusz Krępski – Tomasz Smolarek (z Wittstock)
Studio: Joanna Cedrych – Łukasz Malaka, Frank Mauer (z Wittstock)

SOBOTA – 8 SIERPNIA 2020

11:30 2. Liga Żużlowa – 2. kolejka: METALIKA RECYKLING KOLEJARZ RAWICZ – SPECHOUSE PSŻ POZNAŃ na żywo

Komentarz: Wojciech Dróżdż – Katarzyna Łapczyńska (z Rawicza)
Studio: Joanna Cedrych – Paweł Prochowski, Angelika Nowicka (z Rawicza)

NIEDZIELA – 9 SIERPNIA 2020

11:30 2. Liga Żużlowa – 2. kolejka: OK BEDMET KOLEJARZ OPOLE – WILKI KROSNO na żywo

Komentarz: Tomasz Gancarek – Michał Widera (z Opola)
Studio: Joanna Cedrych – Henryk Grzonka, Patryk Malitowski (z Opola)

WTOREK – 11 SIERPNIA 2020

21:00 Magazyn 2. LIGI ŻUŻLOWEJ

About Wojciech Nowakowski