DTM na Lausitzringu w Eleven Sports 1 i Super Polsacie

Seria DTM na nieco dłużej zostanie w Łużycach. Drugi weekend z rzędu kierowcy rywalizujący w niemieckiej serii wyścigowej wezmą udział w zawodach na tamtejszym torze.  Zmieni się jednak nitka wyścigowa. Inna konfiguracja to z pewnością urozmaicenie dla zawodników, ale też […]

Seria DTM na nieco dłużej zostanie w Łużycach. Drugi weekend z rzędu kierowcy rywalizujący w niemieckiej serii wyścigowej wezmą udział w zawodach na tamtejszym torze. 

Zmieni się jednak nitka wyścigowa. Inna konfiguracja to z pewnością urozmaicenie dla zawodników, ale też dla kibiców, którzy będą śledzić zmagania za pośrednictwem telewizji. Ten sam tor może być pomocny dla Roberta Kubicy. Polak do tej pory nie może być zadowolony ze swoich wyników. Brak doświadczenia w nowej dla siebie serii sprawia, że wciąż pozostaje jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Sytuacja, gdy kierowca zespołu Orlen Team ART ścigać się będzie na tym samym obiekcie po raz drugi, wydaje się być dla niego korzystna. Zebrane już informacje i wiedza zapewne przyczynią się do lepszego zarządzania samochodem. Kierowcy skorzystają z dłuższej pętli toru, ale w 70 procentach będzie to ta sama nitka, na której jeździli tydzień temu.

13 miejsce to najlepszy dotąd wynik, jakim może pochwalić się Kubica. Jego strata do najlepszych wciąż jest bardzo duża. Podczas sobotniej rywalizacji najszybszy okazał się Nico Muller. Kierowca zespołu Audi Sport Team Abt wyprzedził Sheldona Van der Linde oraz Robina Frijnsa. W niedzielę triumfował Rene Rast, któremu sędziowie odebrali zwycięstwo na torze Spa. Powodem było nieprzepisowe użycie systemu „push to pass”.

SOBOTA – 22 SIERPNIA 2020

10:00 DTM, Lausitz, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 11:10)
Ipla

10:40 DTM, Lausitz, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

13:25 DTM, Lausitz, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Ipla


14:35 DTM, Lausitz, Niemcy: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 23 SIERPNIA

10:00 DTM, Lausitz, Niemcy: STUDIO na żywo
*(również o 11:10 i 12:45)
Ipla

10:40 DTM, Lausitz, Niemcy: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

13:25 DTM, Lausitz, Niemcy: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk