Eliminacje Eurobasketu mężczyzn w TVP Sport

Rumunia i Izrael będą kolejnymi rywalami kadry Mike’a Taylora w walce o start w mistrzostwach Europy 2022. Mecze eliminacji męskiego Eurobasketu pokaże TVP Sport. Podobnie, jak było to w przypadku kobiecych eliminacji, wszystkie listopadowe mecze odbywają się w jednej hali. […]

Rumunia i Izrael będą kolejnymi rywalami kadry Mike’a Taylora w walce o start w mistrzostwach Europy 2022. Mecze eliminacji męskiego Eurobasketu pokaże TVP Sport.

Podobnie, jak było to w przypadku kobiecych eliminacji, wszystkie listopadowe mecze odbywają się w jednej hali. Biało-Czerwoni udali się do Walencji i jako jedyni nie zmierzą się tam z gospodarzami, których w lutym pokonali w Saragossie 80:69. Polacy zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc punkt do Izraelczyków, z którymi przegrali w Gliwicach.

W sobotę podopieczni Mike’a Taylora zmierzą się z Rumunami, którzy na razie nie wygrali żadnego meczu w grupie A eliminacji, w poneidziałek zaś ich rywalami będą ponownie Izraelczycy. Sukces, jakim był ćwierćfinał mistrzostw świata w Chinach w ubiegłym roku, powinien stawiać naszą kadrę w roli faworytów, jednak przyniósł on konflikt pomiędzy władzami związku i zawodnikami, który skutkuje odsunięciem od drużyny narodowej jej kapitana, Adam Waczyńskiego.

Rozbita pozasportowymi problemami reprezentacja wciąż jednak prezentuje sportową jakość, która powinna dać jej zwycięstwa cenne w walce o grę na czempionacie Starego Kontynentu. Tym bardziej, że w lutym ponownie Biało-Czerwonych czeka starcie z mistrzami świata, Hiszpanami, groźnymi nawet przy absencji gwiazd z NBA.

SOBOTA – 28 LISTOPADA 2020

14:25 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa A: STUDIO 
*(również o 19:15)

Studio: Piotr Sobczyński – Cezary Trybański, Maciej Zieliński


16:20 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa A: RUMUNIA – POLSKA 

Komentarz: Ryszard Łabędź, Jacek Łączyński

19:25 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa A: IZRAEL – HISZPANIA 

Komentarz: Ryszard Łabędź

NIEDZIELA – 29 LISTOPADA 2020

20:15 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa G: FRANCJA – NIEMCY 

Komentarz: Piotr Sobczyński

PONIEDZIAŁEK – 30 LISTOPADA 2020

15:55 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa A: STUDIO 


16:20 Eliminacje mistrzostw Europy – 4. runda, grupa A: IZRAEL – POLSKA 

About Wojciech Nowakowski