Finały siatkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń w Canal+ Sport 2

Przed nami ostatni akcent siatkarskiego sezonu klubowego. W Berlinie rozegrane zostaną finałowe pojedynki w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń. W gronie czterech finalistów są aż trzej przedstawiciele włoskiej Serie A1. Transmisje w Canal+ Sport 2. Zenit Kazań doznał sensacyjnej porażki […]

Przed nami ostatni akcent siatkarskiego sezonu klubowego. W Berlinie rozegrane zostaną finałowe pojedynki w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń. W gronie czterech finalistów są aż trzej przedstawiciele włoskiej Serie A1. Transmisje w Canal+ Sport 2.

Zenit Kazań doznał sensacyjnej porażki w rodzimych rozgrywkach. Po latach dominacji, musieli uznać wyższość Kuzbassa Kemerovo. Teraz gwiazdy ekipy z Kazania będą chciały przedłużyć swoją zwycięską serię w Lidze Mistrzów. Zenit od czterech lat wraca do domu w trofeum. W sobotę otrzyma kolejną szansę na puchar. W tegorocznej edycji tak naprawdę zdarzyła im się tylko jedna wpadka w postaci wymęczonego awansu z Treflem Gdańsk. Po drugiej stronie siatki stanie Cucine Lube Civitanova. Włosi – w przeciwieństwie do Zenitu – wywalczyli tytuł mistrzowski w krajowej lidze, pokonując w decydującej rywalizacji Sir Safety Conad Perugia. Cucine – po przegranej ekipy z Kazania z Treflem – pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie Champions League. Tylko ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Dinamo Moskwa zdołały ugrać z Włochami dwa sety.

Z kolei w rywalizacji pań dojdzie do powtórki z tegorocznego finału Serie A1. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie potrzebowało tylko trzech pojedynków do wywalczenia złota. Siatkarki Igor Gorgonzola Novara tylko w trzecim pojedynku zdołały nawiązać walkę, ale nawet wówczas musiały uznać wyższość Imoco po tie-breaku. Podobnie jak w Serie A1, także w Lidze Mistrzyń te dwie drużyny nie miały sobie równych. Co ciekawe, częściej, bo 3-krotnie we wcześniejszych meczach jako pokonane schodziły Mistrzynie Włoch. Natomiast zespół z Nowary dotychczas przegrał tylko raz – w rewanżowym starciu półfinałowym z Vakifbankiem Stambuł.

SOBOTA – 18 MAJA 2019

18:50 Liga Mistrzów CEV – Finał: ZENIT KAZAŃ – CUCINE LUBE CIVITANOVA na żywo

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Daniel Pliński

21:30 Liga Mistrzyń CEV – Finał: IGOR GORGONZOLA NOVARA – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO 

Komentarz: Żelisław Żyżyński – Milena Sadurek

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)