Finisz mistrzostw świata w kombinacji norweskiej w Eurosporcie

Ostatnie dwie konkurencje kombinacji norweskiej zostaną rozegrane podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Zmagania dwuboistów pokaże Eurosport. W drugim konkursie indywidualnym ponownie faworytem będzie Jarl Magnus Riiber. Ewentualny triumf Norwega byłby jego pierwszym medalem MŚ na dużej skoczni. Tytułu z Seefeld […]

Ostatnie dwie konkurencje kombinacji norweskiej zostaną rozegrane podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Zmagania dwuboistów pokaże Eurosport.

W drugim konkursie indywidualnym ponownie faworytem będzie Jarl Magnus Riiber. Ewentualny triumf Norwega byłby jego pierwszym medalem MŚ na dużej skoczni. Tytułu z Seefeld bronić będzie Eric Frenzel, który na skoczni normalnej znalazł się poza podium. Dla części zawodników będzie to też sprawdzian przed sprinterską rywalizacją drużynową.

Choć ten sezon nie układał się po myśli Norwegów, poza Riiberem, na mistrzostwa w Oberstdorfie zdołali oni przygotować formę, którą potwierdzili medalem drużynowym. W rywalizacji sprinterskiej nie będą mogli jednak skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, podobnie jak Niemcy, tym samym zwiększając szanse pozostałych nacji na włączenie się do walki o najwyższe laury.

CZWARTEK – 4 MARCA 2021

10:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS SKOKÓW NA SKOCZNI DUŻEJ 

Komentarz: Paweł Ulbrych

15:05 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG NA 10 KM 

Komentarz: Paweł Ulbrych

SOBOTA – 6 MARCA 2021

09:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS DRUŻYNOWY NA DUŻEJ SKOCZNI 

Komentarz: Paweł Ulbrych

14:50 Mistrzostwa Świata, Oberstdorf, Niemcy: BIEG DRUŻYNOWY 
*(o 19:15  w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Paweł Ulbrych

About Wojciech Nowakowski