Formuła E w Szwajcarii na antenach Eurosportu

Formuła E po raz drugi zawita do Szwajcarii. Ubiegłoroczny wyścig wygrał Lucas di Grassi, który również w tym sezonie będzie miał spory apetyt na zdobycie maksymalnej liczby punktów. Jednak nie tylko Brazylijczyk marzy o wysłuchaniu hymnu swojego kraju po rywalizacji […]

Formuła E po raz drugi zawita do Szwajcarii. Ubiegłoroczny wyścig wygrał Lucas di Grassi, który również w tym sezonie będzie miał spory apetyt na zdobycie maksymalnej liczby punktów. Jednak nie tylko Brazylijczyk marzy o wysłuchaniu hymnu swojego kraju po rywalizacji na torze. 

Przed nami przedostatnia runda sezonu 2018/2019. Po rozegraniu wyścigu w Bernie, kierowcy aut elektrycznych jeszcze dwa razy ustawią swoje pojazdy na polach startowych. Podczas wieńczącej sezon rundy w Nowym Jorku odbędą się dwa wyścigi. Sobota w Bernie może mieć spory wpływ na końcową klasyfikację sezonu. Aktualnie różnica pomiędzy liderem, a trzecim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej wynosi zaledwie 16. punktów.

Na tę chwilę najbliżej wywalczenia tytułu mistrzowskiego jest Jean-Eric Vergne. Francuz znany m.in. ze startów w Formule 1 w barwach zespołu Toro Rosso, zgromadził do tej pory 102. punkty i o 6. oczek wyprzedza ubiegłorocznego zwycięzcę rywalizacji w Bernie – Lucasa di Grassiego. Trzeci, ze wspomnianą już stratą 16. punktów jest Andre Lotterer. Również strata czwartego i piątego kierowcy jest na tyle mała, że możemy mieć sporą nadzieję na emocje do ostatnich chwil zmagań na torze. Formuła E już nie raz przynosiła nam zaskakujące sytuacje i nieoczekiwane zwroty akcji. Ze wskazaniem najlepszego kierowcy sezonu musimy się zatem jeszcze wstrzymać.

Sobota w Bernie zapowiada się szalenie emocjonująco. O godzinie 13:30 na antenie Eurosportu 2 rozpocznie się relacja z kwalifikacji. Wyścig zostanie pokazany w Eurosporcie 1.

SOBOTA – 22 CZERWCA 2019

13:30 Formuła E – ePrix Szwajcarii: KWALIFIKACJE na żywo
Eurosport PlayerIpla

18:00 Formuła E – ePrix Szwajcarii: WYŚCIG na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

 

About Michał Winiarczyk