Grand Prix Rosji F1 na antenie Eleven Sports 1

Po dwóch spektakularnych wyścigach we Włoszech, kierowcy Formuły 1 przenoszą się do Rosji. Tamtejszy obiekt nie przynosił zazwyczaj kapitalnych spektakli. Może inaczej będzie w tym roku.  Przed nami siódma edycja wyścigu o Grand Prix Rosji. Od 2014 roku czyli od […]

Po dwóch spektakularnych wyścigach we Włoszech, kierowcy Formuły 1 przenoszą się do Rosji. Tamtejszy obiekt nie przynosił zazwyczaj kapitalnych spektakli. Może inaczej będzie w tym roku. 

Przed nami siódma edycja wyścigu o Grand Prix Rosji. Od 2014 roku czyli od inauguracyjnej rywalizacji na torze Sochi Autodrom wszystkie odsłony zmagań padały łupem kierowców Mercedesa. Czterokrotnie pierwszy linię mety przekraczał Lewis Hamilton, a po jednym zwycięstwie na swoim koncie mają Nico Rosberg i Valtteri Bottas. To właśnie temu ostatniemu zawodnikowi obiekt w Rosji zawsze pasował najbardziej. Tutaj Fin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jednak faworytem do odniesienia zwycięstwa w niedzielę jest Lewis Hamilton. Dodatkową motywacją dla Brytyjczyka będzie szansa wyrównania rekordu w liczbie wygranych wyścigów. Michael Schumacher 91 razy słuchał hymnu Niemiec stojąc na najwyższym stopniu podium. Jeśli Hamilton okaże się najlepszy w Rosji, zrówna się pod tym względem z legendarnym Niemcem, który 91 zwycięstwo odniósł w swoim 246. starcie w F1. Brytyjski kierowca Mercedesa w niedzielę wystartuje do 260. wyścigu w swojej karierze.

To nie koniec rekordowych osiągnięć, które mogą paść w najbliższy weekend. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Kimi Raikkonen przystąpi do wyścigu w Soczi, zrówna się z Rubensem Barrichello pod względem przejechanych wyścigów. Brazylijczyk stawał na starcie 322. wyścigów. Z kolei Sebastian Vettel zaliczy 250. start w Mistrzostwach Świata. Niemiec zadebiutował w stawce królowej sportów motorowych w Grand Prix Stanów Zjednoczonych w 2007 roku zastępując Roberta Kubicę, który nie przystąpił do rywalizacji po wypadku w Kanadzie. Polaka także zobaczymy w ten weekend w Rosji. Krakowianin będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego.

Już w piątek rozpocznie się rywalizacja o Grand Prix Rosji. Godziny rozgrywania poszczególnych sesji są dosyć nietypowe, dlatego warto uważnie zapoznać się z harmonogramem. Niedzielny wyścig wystartuje o 13:10. Będziemy mogli go oglądać na antenie Eleven Sports 1, a zmagania komentować będą Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół.

PIĄTEK – 25 WRZEŚNIA 2020

09:30 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
*(również o 11:40)
Ipla

09:55 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:30 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
*(również o 15:40)
Ipla

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

23:00 Magazyn #ELEVENF1 
Ipla

SOBOTA – 26 WRZEŚNIA 2020

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo

Ipla

10:55 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
Ipla

13:55 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

15:20 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 27 WRZEŚNIA 2020

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
Ipla

13:05 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: WYŚCIG na żywo
Ipla

15:05 Formuła 1 – Grand Prix Rosji: STUDIO na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk