Grand Prix Tajlandii MotoGP na sportowych antenach Polsatu

Kierowcy MotoGP na długi czas opuścili Europę. Na Starym Kontynencie pojawią się jeszcze tylko raz, by zakończyć tegoroczne zmagania w Walencji. Najpierw jednak przed nimi wyścigi w Tajlandii, Japonii, Australii i Malezji.  Rozpoczynamy serię wyścigów w Azji i Australii. To […]

Kierowcy MotoGP na długi czas opuścili Europę. Na Starym Kontynencie pojawią się jeszcze tylko raz, by zakończyć tegoroczne zmagania w Walencji. Najpierw jednak przed nimi wyścigi w Tajlandii, Japonii, Australii i Malezji. 

Rozpoczynamy serię wyścigów w Azji i Australii. To wyczerpujące wyjazdy dla kierowców, ale też dosyć trudne rundy dla kibiców w Europie. Wszystkie sesje treningowe odbywają się w bardzo niedogodnych porach. Trochę lepiej wygląda sytuacja z niedzielnymi wyścigami. Ściganie królewskiej klasy rozpocznie się o   godzinie 9:00 czasu polskiego. Najwierniejsi fani motocyklowych emocji przed ekranami usiądą już w piątek o 4:00.

Daleka wyprawa nie powinna przeszkodzić Marcowi Marquezowi. Hiszpan bardzo pewnie zmierza po tytuł Mistrza Świata. Po ostatnim wygranym wyścigu w Aragonii, Hiszpan znów powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej i szanse na to, że miano najlepszego zawodnika sezonu powędruje do kogoś innego, są bardzo małe. Drugi w klasyfikacji Andrea Dovizioso traci już do lidera 98. punktów. To ogromna przewaga i Marquez już niedługo powinien dokonać formalności. Wszystko może stać się jasne już po zakończeniu najbliższego weekendu wyścigowego. Co musi się wydarzyć? Hiszpan powinien wywalczyć o dwa punkty więcej od Dovizioso. Wówczas przewaga wzrośnie do 100. punktów, a w czterech rundach, które pozostaną do zwieńczenia sezonu, będzie można zdobyć taką właśnie liczbę punktów.

Czy już w Tajlandii poznamy Mistrza Świata? Czy Marc Marquez przypieczętuje tytuł za sezon 2019? Aby się o tym przekonać, należy koniecznie śledzić relacje z rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata. Transmisje będą obecne na portalu polsatsport.pl i na antenie Polsatu Sport News. Zmagania skomentują Grzegorz Jędrzejewski i Adam Badziak.

PIĄTEK – 4 PAŹDZIERNIKA 2019

04:00 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

04:55 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

05:55 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: I SESJA TRENINGOWA 
Ipla

08:15 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

09:10 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

10:10 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: II SESJA TRENINGOWA 
Ipla

SOBOTA – 5 PAŹDZIERNIKA 2019

04:00 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

04:55 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

05:55 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: III SESJA TRENINGOWA 
Ipla

09:10 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: KWALIFIKACJE 
Ipla

10:05 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: KWALIFIKACJE 
Ipla

NIEDZIELA – 6 PAŹDZIERNIKA 2019

10:07 Moto3 – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG 
Ipla

16:30 Moto2 – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG 
Ipla
20:00 MotoGP – Grand Prix Tajlandii: WYŚCIG 
Ipla

About Michał Winiarczyk