Historyczny konkurs skoków na mistrzostwach świata w Eurosporcie

Zmagania na dużej skoczni zakończą rywalizację kobiet na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Kwalifikacje oraz pierwszy w historii mistrzostw konkurs na takim obiekcie pokaże Eurosport. Po konkursie na skoczni normalnej wciąż emocje wzbudzać będzie walka Sary Takanashi o pierwszy tytuł mistrzowski […]

Zmagania na dużej skoczni zakończą rywalizację kobiet na mistrzostwach świata w Oberstdorfie. Kwalifikacje oraz pierwszy w historii mistrzostw konkurs na takim obiekcie pokaże Eurosport.

Po konkursie na skoczni normalnej wciąż emocje wzbudzać będzie walka Sary Takanashi o pierwszy tytuł mistrzowski – brąz po przegranej z Emą Klinec i Maren Lundby z pewnością nie zadowala zawodniczki, która od blisko dekady utrzymuje się w ścisłej światowej czołówce, ale nie potwierdziła tego jeszcze indywidualnym złotem. Ciężkie zadanie stoi też przed pozostałymi dwiema medalistkami – Klinec, zwłaszcza po konkursie mieszanym, chce z pewnością udowodnić, że jej niespodziewany triumf na otwarcie mistrzostw nie był dziełem przypadku, zaś Maren Lundby wciąż ratuje nieudany, jak na jej poziom, sezon 2020/2021.

Do drużynowego złota indywidualne będzie chciała dołożyć zadziwiająca w tym sezonie Marita Kramer, a i Daniela Iraschko-Stolz ma potencjał na powtórzenie wyniku sprzed dziesięciu lat z Holmenkollen. Swoje do udowodnienia mają też Nika Križnar, która wydawała się liderką słoweńskiej kadry, a tytuł mistrzowski na skoczni normalnej trafił do Klinec, Jerneja Brecl, najmłodsza ze Słowenek, która nie znalazła się w składzie „srebrnej” drużyny, ale ponownie wraca w miejsce Špeli Rogelj do rywalizacji indywidualnej, a także Silje Opseth, dla której ten sezon jest okazją na wyjście z cienia Maren Lundby.

Również nasze reprezentantki, dla których cały sezon 2020/2021 jest dużym rozczarowaniem, staną przed szansą pokazania się jako ktoś, kto może odnosić satysfakcjonujące wyniki bez wsparcia liderów męskiej kadry. Podobnie jak u Słowenek, tak i u nas Nicole Konderla zastąpi Joannę Szwab, porównując do składu konkursu drużynowego. Celem dla Biało-Czerwonych powinno być jak najwięcej zawodniczek w konkursie, w tym przynajmniej jedna, a optymalnie dwie w drugiej serii.

WTOREK – 2 MARCA 2021

17:55 Mistrzostwa Świata Kobiet, Oberstdorf, Niemcy: KWALIFIKACJE DO KONKURSU NA DUŻEJ SKOCZNI 

ŚRODA – 3 MARCA 2021

16:45 Mistrzostwa Świata Kobiet, Oberstdorf, Niemcy: STUDIO 
*(również o 18:15)


17:15 Mistrzostwa Świata Kobiet, Oberstdorf, Niemcy: KONKURS NA SKOCZNI DUŻEJ 

About Wojciech Nowakowski