Inauguracja alpejskiego Pucharu Świata w Eurosporcie

Pierwsza dyscyplina zimowa rozpoczyna cykl Pucharu Świata 2020/2021. Zmagania w Sölden pokaże Eurosport. Tradycyjnie sezon narciarstwa alpejskiego rozpocznie się od giganta na lodowcu Rettenbach. Tym razem jednak zawody odbędą się bez udziału publiczności, co jest spowodowane pandemią koronawirusa. Polskę w […]

Pierwsza dyscyplina zimowa rozpoczyna cykl Pucharu Świata 2020/2021. Zmagania w Sölden pokaże Eurosport.

Tradycyjnie sezon narciarstwa alpejskiego rozpocznie się od giganta na lodowcu Rettenbach. Tym razem jednak zawody odbędą się bez udziału publiczności, co jest spowodowane pandemią koronawirusa. Polskę w Sölden reprezentować będą Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Nasza najlepsza alpejka ostatnich lat powraca na stoki Pucharu Świata po przerwie spowodowanej kontuzją. Niestety, w tym roku z powodu rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych nie zobaczymy startującej w ubiegłym sezonie Zuzanny Czapskiej.

Na starcie weekendowego giganta nie zobaczymy też zawodników i zawodniczek ze światowej czołówki – na listach startowych brakuje m.in. Mikaeli Shiffrin czy Dominika Parisa. U pań powtórka sprzed roku, kiedy żółty plastron po pierwszych zawodach przywdziała Alice Robinson, będzie już mniejszą niespodzianką. Pod nieobecność Shiffrin oraz zawodniczek, które tak jak Viktoria Rebensburg czy Anna Veith skończyły karierę, o najwyższy stopień podium walczyć będą zapewne Włoszki – Federica Brignone, Marta Bassino i reszta Azzurre w ubiegłym sezonie regularnie zajmowały wysokie lokaty we wszystkich konkurencjach.

Męskie zawody będą okazją do rewanżu Henrika Kristoffersena i Alexisa Pinturault na Aleksandrze Aamodtcie Kilde, który wykorzystał odwołanie zawodów w Kranjskiej Gorze, gdzie miały zostać rozegrane tylko konkurencje techniczne, w których jego najgroźniejsi rywale mieliby nad nim przewagę. Lista rozczarowanych zawodników jest z pewnością dłuższa, a w samym gigancie w granicy 30 punktów zmieściło się czterech zawodników – oprócz wspomnianych Kristoffersena i Pinturault Filip Zubčić i Žan Kranjec – obaj również będą chcieli rozpocząć nowy sezon mocnym uderzeniem.

SOBOTA – 17 PAŹDZIERNIKA 2020

09:50 Puchar Świata, Sölden, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET na żywo
Eurosport Player

12:45 Puchar Świata, Sölden, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA KOBIET na żywo
Eurosport Player

NIEDZIELA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

10:00 Puchar Świata, Sölden, Austria: 1. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport Player

13:00 Puchar Świata, Sölden, Austria: 2. PRZEJAZD SLALOMU GIGANTA MĘŻCZYZN na żywo
Eurosport Player

About Wojciech Nowakowski