Inauguracja kobiecego Pucharu Świata w skokach narciarskich na antenie Eurosportu 2

Tydzień temu Niżny Tagił był miejscem inauguracji skokowych zmagań mężczyzn w sezonie 2021/2022, a podczas nadchodzącego weekendu na tym samym kompleksie skoczni, ale na mniejszym obiekcie, sezon rozpoczną panie.  W Niżnym Tagile rozpoczną się nowe zmagania o Puchar Świata w […]

Tydzień temu Niżny Tagił był miejscem inauguracji skokowych zmagań mężczyzn w sezonie 2021/2022, a podczas nadchodzącego weekendu na tym samym kompleksie skoczni, ale na mniejszym obiekcie, sezon rozpoczną panie. 

W Niżnym Tagile rozpoczną się nowe zmagania o Puchar Świata w wykonaniu kobiet. Do Rosji w roli zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ubiegłego sezonu przyjechała Nika Kriznar. Słowenka triumfowała w zeszłorocznych zmaganiach minimalnie wyprzedzając dwie najgroźniejsze rywalki. Druga w końcowym zestawieniu Sara Takanashi straciła do triumfatorki dziewięć punktów, a zamykająca czołową trójkę Marita Kramer miała dorobek punktowy o jedenaście oczek mniejszy od Słowenki.

Trzy wspomniane zawodniczki będą walczyły o wysokie pozycje również w nadchodzącym sezonie. Tak się przynajmniej wydaje, a potwierdziły to kwalifikacje do pierwszego konkursu zimy. Zwyciężyła w nich Marita Kramer, która okazała się lepsza od Sary Takansahi i Kathariny Althaus. Tuż za pierwszą trójką uplasowały się Słowenki – Ursa Bogataj i obrończyni Kryształowej Kuli Nika Kriznar. Na liście startowej czwartkowych kwalifikacji widniały nazwiska sześćdziesięciu pięciu zawodniczek, w tym trzech reprezentantek Polski. Trener Łukasz Kruczek do Rosji zabrał ze sobą Kingę Rajdę, Kamilę Karpiel i Nicole Konderlę. Przez kwalifikacyjne sito przeszły te dwie pierwsze. Sztuka awansu niestety nie udała się Nicole Konderli.

Podobnie jak było to w przypadku męskich zmagań, Puchar Świata pań po raz pierwszy w historii zainaugurowany zostanie w Niżnym Tagile. Wcześniej pierwsze zawody zimy odbywały się w Lillehammer, oprócz ostatniego sezonu, który rozpoczął się w Ramsau. Podczas jedenastej edycji kobiecych zmagań najwyższej rangi dojdzie do 29 konkursów, w tym 26 indywidualnych, 1 drużynowego i 2 mikstów. Panie rywalizować będą w Turnieju Sylwestrowym, Raw Air, a także w kończącym sezon cyklu Blue Bird. Najważniejszym momentem sezonu będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie, które w lutym rozegrane zostaną w Pekinie.

Cały nadchodzący sezon Pucharu Świata pań będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu. Pierwszy weekend z kobiecymi skokami pokazany zostanie w Eurosporcie 2 i Playerze. Inauguracyjne zmagania już w piątek.

PIĄTEK – 26 LISTOPADA 2021

15:30 Puchar Świata, Niżny Tagił, Rosja: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

SOBOTA – 27 LISTOPADA 2021

12:00 Puchar Świata kobiet, Niżny Tagił, Rosja: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo

About Michał Winiarczyk