Kto uzupełni stawkę półfinalistów? Transmisje PlusLigi w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Aluron Virtu Warta Zawiercie czy Cerrad Czarni Radom – kto uzupełni stawkę półfinalistów PlusLigi? Do rozstrzygnięcia potrzebny będzie trzeci pojedynek, który rozegrany zostanie w niedzielę. Transmisja w Polsacie Sport. Przed rywalizacją Aluronem Virtu Wartą Zawiercie z Cerradem Czarni Radom trudno było wskazać […]

Aluron Virtu Warta Zawiercie czy Cerrad Czarni Radom – kto uzupełni stawkę półfinalistów PlusLigi? Do rozstrzygnięcia potrzebny będzie trzeci pojedynek, który rozegrany zostanie w niedzielę. Transmisja w Polsacie Sport.

Przed rywalizacją Aluronem Virtu Wartą Zawiercie z Cerradem Czarni Radom trudno było wskazać faworyta, co udowodniły pierwsze dwa spotkania. Pierwszy w Zawierciu wygrał Aluron po tie-breaku po niezwykle wyrównanym pojedynku. Nie inaczej było w Radomiu, gdzie jednak górą byli Czarni 3:1. Tym samym podopieczni Roberta Prygla doprowadzili do remisu i decydującego trzeciego pojedynku w Zawierciu, co powinno dać minimalną przewagę gospodarzom, którzy dobrze czują się na własnym terenie. W przypadku Aluronu siła uderzenia opiera się przede wszystkim na trójce zawodników: Mateuszu Malinowskim, Marcinie Walińskim i Alexandre Ferreirze. W przypadku Czarnych atak jest rozłożony na większą liczbę zawodników i częściej wykorzystując środkowych. Widać to wyraźnie w statystykach dwóch ostatnich pojedynków. O ile w Zawierciu Warta sobie poradziła, tak w Radomiu taka taktyka nie przyniosła sukcesu. Jak będzie w niedzielę? Zwycięzca zagra w półfinale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a przegrany o 5. miejsce z PGE Skrą Bełchatów.

W najbliższych dniach rozstrzygną się losy 9. miejsca, o które walczą Trefl Gdańsk oraz Indykpol AZS Olsztyn. Pierwszy pojedynek rozegrany w Hali Urania dość wyraźnie wskazał faworyta, którym okazali się siatkarze z Trójmiasta, którzy wygrali 3:0. Akademicy tylko w trzecim secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę. Jeżeli Trefl utrzyma dobrą formę, piątkowe starcie będzie ostatnim w sezonie dla obu ekip. Jeżeli jednak górą będzie Indykpol, w poniedziałek, 8 kwietnia odbędzie się trzecie spotkanie. W podobnej sytuacji, choć po spotkaniu u siebie, do drugiego starcia przystąpi Asseco Resovia Rzeszów. Zespół z Podkarpacia wygrał pierwszy pojedynek o 7. miejsce z GKS-em Katowice 3:0. To również nie był bardzo wyrównany pojedynek. Tylko w pierwszej partii GieKSA zdołała zdobyć więcej niż 20 punktów. W sobotę obie ekipy spotkają się w Katowicach. Jeżeli zawodnicy Piotra Gruszki zdołają przeciwstawić się Resovii, decydujący mecz odbędzie się 12 kwietnia w Rzeszowie.

PIĄTEK – 5 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – mecz o 9. miejsce: TREFL GDAŃSK – INDYKPOL AZS OLSZTYN na żywo
Polsat Sport HDIpla

SOBOTA – 6 KWIETNIA 2019

20:30 PlusLiga – mecz o 7. miejsce: GKS KATOWICE – ASSECO RESOVIA RZESZÓW na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 7 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – 1/4 finału: ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE – CERRAD CZARNI RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

PONIEDZIAŁEK – 8 KWIETNIA 2019

17:30 PlusLiga – mecz o 9. miejsce: INDYKPOL AZS OLSZTYN – TREFL GDAŃSK na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)