Legia Warszawa – Rangers FC w TVP 2

Trudne zadanie stoi przed zawodnikami Legii Warszawa w decydującej fazie o awans do Ligi Europy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się z Glasgow Rangers. Transmisja w czwartek TVP 2 od 19:55. Legia Warszawa nie zaczyna sezonu w jasnych barwach na starcie sezonu Ekstraklasy […]

Trudne zadanie stoi przed zawodnikami Legii Warszawa w decydującej fazie o awans do Ligi Europy. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się z Glasgow Rangers. Transmisja w czwartek TVP 2 od 19:55.

Legia Warszawa nie zaczyna sezonu w jasnych barwach na starcie sezonu Ekstraklasy przegrywa z Pogonią Szczecin 1:2. Od tego momentu nie przegrali żadnego dotychczas meczu ale ich gra woła o pomstę do nieba. Wcześniejszych meczach eliminacyjnych klub z Łazienkowskiej mierzy się z Europa FC (0:0 i 3:0), KuPS (1:0, 0:0) i Atromitos Atent (0:0, 2:0). Bilans Legii w tym sezonie, to 9 meczów, 5 wygranych, 3 remisy, 1 porażka

 Nie jest tak, że Legia nie może nic stracić. Zależy nam na meczach, które emocjonują nas i kibiców. To okazja, byśmy wszyscy mogli skonfrontować się z takim przeciwnikiem. Chcemy zaprezentować się najlepiej, jak potrafimy. To cel, na którym się skupiamy – stwierdził trener Aleksandar Vuković.

Słysząc Glasgow Rangers mamy na myśli Stevena Gerrarda, legenda Liverpoolu został zaprezentowany w 2018 roku jako nowy szkoleniowiec The Gers. Wicemistrz Szkocji jak na razie nie miał większych problemów z pokonanie rywali w poprzednich rundach eliminacji – St Josephs (4:0 i 6:0), Niedercorn (2:0 i 0:0) oraz Midtjylland (4:2 i 3:1).
The Gers nie przegrali jeszcze w tym sezonie, ostatniej porażki doznali 19 maja (1:2 z Kilmarnock), od tamtej pory tylko raz zremisowali (0:0 z Niedercorn), resztę meczów wygrali.

– Legia to dobra drużyna i wielki klub, który jest rozpoznawalny w europejskim futbolu. Nie mają problemów z organizacją gry. Wiem, że nie tracą wielu bramek. Myślę, że Legia będzie grała agresywnie i stosowała pressing, ale jeśli poradzimy sobie z tym, będziemy w stanie zdobywać bramki – powiedział Gerrard.

CZWARTEK – 22 SIERPNIA 2019


18:00 
Magazyn LEGIA TV 
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Redakcja: Łukasz Stasiak


19:05
Eliminacje Ligi Europy UEFA – 4. runda: STUDIO na żywo
*(od 19:35 również w TVP 2 HD)
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Jacek Kurowski – Sebastian Mila, Maciej Szczęsny
Reporter: Hubert Bugaj

19:55 Eliminacje Ligi Europy UEFA – 4. runda: LEGIA WARSZAWA – GLASGOW RANGERS na żywo
sport.tvp.pl
Komentarz: Dariusz Szpakowski – Robert Podoliński (z Warszawy)


22:00 
Eliminacje Ligi Europy UEFA – 4. runda: STUDIO na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl
Studio: Jacek Kurowski – Sebastian Mila, Maciej Szczęsny
Reporter: Hubert Bugaj

About Kamil Kristof