Letnie Grand Prix w Hakubie na antenach TVP Sport i Eurosportu

W letnim cyklu przyszedł czas na egzotyczną podróż. W odróżnieniu od poprzednich sezonów, w tym roku skoczkowie tylko raz rywalizować będą na kontynencie azjatyckim. W piątek i sobotę odbędą się indywidualne zmagania w Hakubie.  Jak co roku, letni wyjazd do […]

W letnim cyklu przyszedł czas na egzotyczną podróż. W odróżnieniu od poprzednich sezonów, w tym roku skoczkowie tylko raz rywalizować będą na kontynencie azjatyckim. W piątek i sobotę odbędą się indywidualne zmagania w Hakubie. 

Jak co roku, letni wyjazd do Japonii nie jest po drodze wszystkim skoczkom narciarskim. Do Azji w tym sezonie nie wybierze się żaden zawodnik z polskiej Kadry A. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot dostali zgodę od trenera Michala Dolezala na tygodniowy urlop. Zawodnicy będą mieli czas na odpoczynek od skoków oraz wspólnych treningów. To z pewnością pomoże w zregenerowaniu sił i jeszcze lepszym przygotowaniu do zimy.

W Hakubie zobaczymy natomiast pięcioosobowy zespół, który składał się będzie z przedstawicieli Kadry B. Trener Maciej Maciusiak do Japonii zabierze tych skoczków, którzy w ubiegły weekend brali udział w rywalizacji w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frensztacie. Zobaczymy zatem Klemensa Murańkę, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła oraz Kacpra Juroszka. Nasi reprezentanci pokazali dobrą dyspozycję podczas zawodów niższej rangi w Czechach. W pierwszym konkursie na trzecim stopniu podium znalazł się Klemens Murańka, a podczas drugiej odsłony zmagań swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Paweł Wąsek. W klasyfikacji generalnej na czele znajduje się dwóch Polaków. Prowadzi Klemens Murańka przed Andrzejem Stękałą.

Piątkową i sobotnią rywalizację w Hakubie będziemy mogli oglądać za pośrednictwem Eurosportu i TVP Sport. Już w czwartek odbędą się oficjalne treningi i sesja kwalifikacyjna.

PIĄTEK – 23 SIERPNIA 2019

11:15 Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: STUDIO na żywo
 

11:30 Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
 

13:20 Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: STUDIO na żywo
 


SOBOTA – 24 SIERPNIA 2019

11:15 Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: STUDIO 
sport.tvp.pl

11:30 
Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: KONKURS INDYWIDUALNY 
sport.tvp.pl


13:15 Letnie Grand Prix, Hakuba, Japonia: STUDIO 
sport.tvp.pl

About Michał Winiarczyk