Mecz 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek w Polsacie Sport News

W poprzednim sezonie siatkarska Europa miała problemy z dokończeniem klubowych rozgrywek międzynarodowym. W kampanii 2020/2021 kibice mają nadzieję na rozegranie spotkań, choćby przy pustych halach. Tak jak w Pucharze CEV, do którego w najbliższą środę przystąpią reprezentantki Polski. 18 listopada […]

W poprzednim sezonie siatkarska Europa miała problemy z dokończeniem klubowych rozgrywek międzynarodowym. W kampanii 2020/2021 kibice mają nadzieję na rozegranie spotkań, choćby przy pustych halach. Tak jak w Pucharze CEV, do którego w najbliższą środę przystąpią reprezentantki Polski.

18 listopada punktualnie o 20:00 na parkiet powinny wyjść zawodniczki DPD Legionovii Legionowo i francuskiego Beziers Angels w ramach meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Polski zespół w Tauron Lidze zajmuje 8. miejsce, mając na koncie 8 punktów, po – jakżeby inaczej? – ośmiu meczach. Przyjezdne z Francji utożsamiać się mogą natomiast z liczbą 3, ponieważ właśnie pozycję na najniższym stopniu podium zajmują w swojej lidze rodzimej. Ostatnie starcia jednych i drugich, które miały miejsce w minioną sobotę, 14 listopada w ramach rozgrywek ligowych wskazują jasnego faworyta teoretycznego. To zdecydowanie ekipa znad Sekwany, która swój mecz wygrała 3:0, podczas gdy w podobnym czasie legionowianki uległy 0:3 ŁKS-owi Łódź na wyjeździe.

Transmisję ze środowej batalii przeprowadzi Polsat Sport News. Relację na żywo widzowie oglądać będą mogli także w Internecie na platformie IPLA.TV. Zwycięzca zmierzy się z kimś z rosyjsko – francuskiej pary: Saratov – Le Cannet.

ŚRODA – 18 LISTOPADA 2020

20:00 Puchar CEV – 1/16 finału: DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO – BEZIERS ANGELS na żywo

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.