Mistrzostwa świata juniorów w biathlonie w Eurosporcie i Polsacie Sport

W austriackim Obertiliach trwają mistrzostwa świata juniorów w biathlonie. Rywalizację w sprincie i biegu pościgowym pokażą Eurosport i Polsat Sport. Do tej pory Polacy na tych mistrzostwach wywalczyli tylko jeden medal – w kategorii juniorów młodszych brąz w sprincie wywalczył […]

W austriackim Obertiliach trwają mistrzostwa świata juniorów w biathlonie. Rywalizację w sprincie i biegu pościgowym pokażą Eurosport i Polsat Sport.

Do tej pory Polacy na tych mistrzostwach wywalczyli tylko jeden medal – w kategorii juniorów młodszych brąz w sprincie wywalczył Jan Guńka. W starszej kategorii zobaczymy jego brata, Kacpra, a także Wojciecha Filipa i Wojciecha Janika – obaj w ubiegłym roku byli członkami sztafety, która w Lenzerheide zajęła jedenaste miejsce na tej imprezie. Wśród pań liderką naszej ekipy będzie Joanna Jakieła, mająca za sobą start w Pucharze Świata, a nawet na tegorocznych mistrzostwach świata seniorów. Ponadto na starcie staną Daria Gembicka, Magda Piczura oraz Patrycja Stanek.

Czempionat w Obertiliach jest jedyną w tym roku międzynarodową imprezą juniorską, po tym jak zmagania juniorskiego Pucharu IBU, a także mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej zostały odwołane. Tym samym dla większości zawodników w wieku 20-22 oraz 17-19 lat (junior młodszy) jest to jedyna szansa w sezonie 2020/2021, aby zaprezentować się szerszej publiczności i być może przekonać do siebie trenerów kadr narodowych.

WTOREK – 2 MARCA 2021

10:50 Mistrzostwa Świata Juniorów, Obertilliach, Austria: BIEG SPRINTERSKI KOBIET