Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na sportowych antenach Polsatu

Olimpijski owal w Salt Lake City gościł będzie w tym tygodniu najlepszych panczenistów i panczenistki świata. Rywalizację o medale światowego czempionatu transmitować będzie Polsat na swoich sportowych kanałach. Kandydatem do wygrania klasyfikacji medalowej jest Holandia, nacja, która dominuje przede wszystkim […]

Olimpijski owal w Salt Lake City gościł będzie w tym tygodniu najlepszych panczenistów i panczenistki świata. Rywalizację o medale światowego czempionatu transmitować będzie Polsat na swoich sportowych kanałach.

Kandydatem do wygrania klasyfikacji medalowej jest Holandia, nacja, która dominuje przede wszystkim na długich dystansach – Sven Kramer czy Ireen Wüst znajdują się na czołowych pozycjach tabel medalowych wszech czasów. Wśród pań na podjęcie walki z Pomarańczowymi liczą przede wszystkim Kanadyjka Ivone Blondin czy Czeszka Martina Sábliková. Wśród panów stawka jest w tym sezonie nieco bardziej wyrównana.

W sprintach u panów dominują – Rosjanie Wiktor Musztakow i Rusłan Muraszow na 500 m oraz Holendrzy Kai Verbij i Thomas Krol na 1000 m. Wśród pań trio Sbornej – Daria Kaczanowa, Olga Fatkulina i Andżelina Golikowa, plasują się za plecami Nao Kodairy, a na dystansie 1000 m o prym z Japonką walczy Amerykanka Brittany Bowe.

Dla reprezentantów i reprezentantek Polski sukcesem będą miejsca w pierwszej dziesiątce. Największe nadzieje na dobry wynik po ostatnich startach dają sprinterki. Spadek rezultatów od paru lat notujemy z kolei w naszej do niedawna koronnej konkurencji – biegu drużynowym na dochodzenie, gdzie nastąpiła wymiana pokoleniowa.

CZWARTEK – 13 LUTEGO 2020

20:30 Mistrzostwa Świata na Dystansach, Salt Lake City, USA: ZAWODY na żywo
*(do 00:30)
Ipla

PIĄTEK – 14 LUTEGO 2020

22:00 Mistrzostwa Świata na Dystansach, Salt Lake City, USA: ZAWODY na żywo
*(do 02:00)
Ipla

SOBOTA – 15 LUTEGO 2020

21:35 Mistrzostwa Świata na Dystansach, Salt Lake City, USA: ZAWODY na żywo
*(do 00:30)
Ipla

NIEDZIELA – 16 LUTEGO 2020

20:30 Mistrzostwa Świata na Dystansach, Salt Lake City, USA: ZAWODY na żywo
*(do 02:00)
Ipla

About Wojciech Nowakowski