Nowy trener, nowa jakość? Turniej towarzyski piłkarek ręcznych w Polsacie Sport News

Turniej towarzyski piłkarek ręcznych, który odbędzie się w dniach 7-8 października w Zielonej Górze, będzie debiutem w roli selekcjonera reprezentacji Polski Leszka Krowickiego, który ma zastąpić Duńczyka Kima Rassmussena. Rywalkami „biało-czerwonych” będą Słowaczki, a potem Islandki bądź Szwedki.  Przed Leszkiem […]

Turniej towarzyski piłkarek ręcznych, który odbędzie się w dniach 7-8 października w Zielonej Górze, będzie debiutem w roli selekcjonera reprezentacji Polski Leszka Krowickiego, który ma zastąpić Duńczyka Kima Rassmussena. Rywalkami „biało-czerwonych” będą Słowaczki, a potem Islandki bądź Szwedki. 

Przed Leszkiem Krowickim bardzo ciężkie zadanie. Jego poprzednik, Kim Rassmussen to obecnie jeden z najlepszych trenerów w kobiecym handballu. To właśnie on wyprowadził reprezentację Polski z głębokiego kryzysu. Z zespołu, który przez wiele lat nie potrafił zakwalifikować się na żaden turniej mistrzowski uczynił drużynę, która dwukrotnie zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach świata. Polki pod wodzą Duńczyka były też bliskie awansu na Igrzyska Olimpijskie, jednak okazały się minimalnie słabsze od Rosjanek i Szwedek. Leszek Krowicki nie jest anonimową postacią w światku piłki ręcznej, ale do sukcesów Kima ma daleko. Miejmy jednak nadzieję, że będzie w stanie stworzyć kadrę, z której wszyscy będziemy dumni.

Szansę zaprezentowania swojej koncepcji Leszek Krowicki będzie miał już w piątek w Zielonej Górze. W dwudniowym turnieju wezmą udział reprezentacje Polski, Słowacji, Islandii i Szwecji. W meczu półfinałowym Polki zmierzą się ze Słowaczkami. Faworytem meczu na pewno będą „biało-czerwone”, które dwukrotnie pokonały tę ekipę w eliminacjach na tegoroczne mistrzostwa Europy. Warto jednak podkreślić, że oba mecze długo oscylowały wokół remisu, więc pewne zwycięstwo byłoby zastrzykiem pozytywnej energii. Wielkie wyzwanie może czekać przed Polkami w ewentualnym finale. Wydaje się, że Szwedki powinny łatwo uporać się z Islandkami w drugim półfinale, więc to ta utytułowana ekipa powinna być rywalem Polski. Reprezentantki „Trzech Koron” to stałe uczestniczki wielkich imprez. Brały udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, gdzie jednak nie zachwyciły. Wykonały plan minimum, czyli awansowały do ćwierćfinału, ale tam zostały rozgromione przez świetnie dysponowane Norweżki. Warto dodać, że to właśnie Szwedki wydarły Polkom marzenia o udziale w Rio de Janeiro…

Kadra powołana przez Leszka Krowickiego (prawie) nie zaskakuje. Z żelaznego składu powoływanego przez Kima Rassmussena brakuje bramkarki Anny Wysokińskiej i skrzydłowej Agnieszki Koceli. Obie wydawały się pewniaczkami w składzie, jednak selekcjoner kadry uznał inaczej. Na pozycji bramkarki bardziej zaufał Weronice Gawlik, Adriannie Płaczek i Weronice Kordowieckiej. Bardziej może dziwić nieobecność Koceli, bowiem wydawało się, że skrzydłowa MKS Selgrosu Lublin to jedyna zawodniczka na tej pozycji, która gwarantuje określoną jakość. Na uwagę zasługuje także obecność Natalii Nosek z SMS-u Płock oraz powrót po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją Aliny Wojtas.

pasek2

PIĄTEK – 7 PAŹDZIERNIKA 2016

15:50 Turniej Towarzyski: ISLANDIA – SZWECJA na żywo
Polsat Sport News Ipla

18:00
Turniej Towarzyski: POLSKA – SŁOWACJA na żywo
Polsat Sport News Ipla

SOBOTA – 8 PAŹDZIERNIKA 2016

15:50 Turniej Towarzyski: MECZ O 3. MIEJSCE na żywo
Polsat Sport News Ipla

18:00
Turniej Towarzyski: FINAŁ na żywo
Polsat Sport News Ipla
pasek2

About Jakub Zegarowski