Obfitość łyżew. Panczeny, short track i łyżwiarstwo figurowe do sezonu 2018/2019 na antenach TVP

Począwszy od sezonu 2015/2016 zmagania najlepszych panczenistów, specjalistów od short tracku i łyżwiarzy figurowych obserwować będzie można za pośrednictwem anten Telewizji Polskiej (przede wszystkim TVP Sport i portalu sport.tvp.pl). Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2018/2019. W skład pokaźnego pakietu nabytych […]

Począwszy od sezonu 2015/2016 zmagania najlepszych panczenistów, specjalistów od short tracku i łyżwiarzy figurowych obserwować będzie można za pośrednictwem anten Telewizji Polskiej (przede wszystkim TVP Sport i portalu sport.tvp.pl). Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2018/2019.

W skład pokaźnego pakietu nabytych przez TVP praw wchodzą transmisję z Pucharów Świata w łyżwiarstwie szybkim i short tracku, prestiżowy cykl Grand Prix łyżwiarzy figurowych oraz mistrzostwa świata we wszystkich trzech kluczowych dyscyplinach nadzorowanych przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (dotyczy to również Mistrzostw Świata w łyżwiarskim wieloboju i wieloboju sprinterskim). Dodatkowo TVP pokazywać będzie Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym i Mistrzostwa Europy w wieloboju. 

Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania łyżwiarstwem szybkim jest to bardzo dobry ruch ze strony Telewizji Polskiej. Olimpijskie sukcesy polskich panczenistów powinny przyciągnąć przed ekrany telewizorów sporo widzów. Transmisję w TVP pomogą również mniej popularnemu short trackowi. Ukazanie widowiskowości wyścigów na krótkim torze być może zachęci młodych adeptów do uprawiania tej wciąż nieco egzotycznej dyscypliny.

W poprzednich latach rywalizację łyżwiarzy szybkich zarówno na długim i krótkim torze gościły w programach sportowych Polsatu. Występy łyżwiarzy figurowych można było podziwiać tylko w Eurosporcie.

Komentatorami tych dyscyplin na antenach TVP będą m.in: Piotr Dębowski, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński.

WIĘCEJ O PRAWACH SPORTOWYCH TVP

Przygotował: Bartosz Mierzwa

About Bartosz Mierzwa