Piątek z ligą portugalską oraz „O Clássico” w Eleven Sports

Czas na czternastą kolejkę ligi NOS, która zapowiada się arcyciekawie. Jednym ze spotkań, rozegranych w tej serii spotkań będzie legendarne „O Clássico”, czyli rywalizacja Benfiki z FC Porto. Parę godzin wcześniej będzie można zobaczyć inne ciekawe starcie. Czternasta kolejka rozpocznie się […]

Czas na czternastą kolejkę ligi NOS, która zapowiada się arcyciekawie. Jednym ze spotkań, rozegranych w tej serii spotkań będzie legendarne „O Clássico”, czyli rywalizacja Benfiki z FC Porto. Parę godzin wcześniej będzie można zobaczyć inne ciekawe starcie.

Czternasta kolejka rozpocznie się w Lizbonie. Pierwszy gwizdek meczu  Sporting CPRio Ave piłkarze usłyszą o 19:30. Sporting CP przoduje w tabeli ligi portugalskiej, co więcej nie zaliczył jeszcze ani jednej porażki w bieżącej kampanii. Piątkowy rywal wygrał zaledwie trzy razy, co daje dopiero dziesiątą lokatę. W ostatnich trzech spotkaniach Sporting CP zgromadził komplet punktów, gospodarze trafiali do bramki przynajmniej dwa razy – kibicom na pewno imponuje forma strzelecka.

Wydarzeniem kolejki, być może całej pierwszej rundy jest „O Clássico”, które odbędzie się w Lizbonie na Estádio da Luz. To już 246 starcie Benfiki z FC Porto. Do tej pory 97 razy wygrywali goście, 88 gospodarze. Mecz na pewno będzie niezwykle wyrównany – w tym sezonie obydwie ekipy do tej pory zanotowały taki sam bilans – dziesięć zwycięstw, jeden remis oraz dwie porażki. Przed świętami Bożego Narodzenia minionego roku, FC Porto na Estádio Municipal de Aveiro pokonało odwiecznych rywali 2-0. Czy piłkarze Benfiki będą chcieli odpowiedzieć mocnym uderzeniem? Najlepiej przekonać się o tym samemu włączając Eleven Sports 2 o 21:55!

PIĄTEK – 15 STYCZNIA 2020

19:25 Liga NOS – 14. kolejka: SPORTING CP – RIO AVE na żywo
Ipla

21:55 Liga NOS – 14. kolejka: FC PORTO – SL BENFICA na żywo
Ipla

About Michał Dąbrowski

Piszę o sporcie, bo lubię.