Pierwsza w nowym roku, 15. kolejka Serie A TIM w Eleven Sports

Rok 2021 we włoskiej piłce nożnej na najwyższym poziomie zacznie się już w niedzielę, 3 stycznia. Tego dnia w całości zostanie rozegrana 15. kolejka Serie A TIM. Transmisje na kanałach Eleven Sports. Pierwszy mecz w nowym roku może być dobrą […]

Rok 2021 we włoskiej piłce nożnej na najwyższym poziomie zacznie się już w niedzielę, 3 stycznia. Tego dnia w całości zostanie rozegrana 15. kolejka Serie A TIM. Transmisje na kanałach Eleven Sports.

Pierwszy mecz w nowym roku może być dobrą prognozą na najbliższe 12 miesięcy, a na pewno na rundę rewanżową tego sezonu ligowego. Na zwycięstwo z Crotone Arkadiusza Recy liczy więc Inter Mediolan, który węszy coraz bardziej swoją szansę na ‚scudetto’. Pozycji lidera Serie A TIM bronić zaś będzie wyprzedzający na ten moment swoich sąsiadów z miasta o punkt AC Milan. Niepokonani Zlatan Ibrahimović i spółka 2021 rok powitają starciem wyjazdowym z Benevento Kamila Glika. To będzie już jednak późniejsze popołudnie niedzielne, a wcześniej kibiców ‚calcio’ na świecie czeka maraton z meczami o tej samej godzinie. Podczas tych spotkań nie zabraknie także występów Polaków. Np. w Sardynii naprzeciw siebie stanąć będą mogli Sebastian Walukiewicz i Piotr Zieliński w konfrontacji Cagliari – Napoli. Pozycji na podium ligowej tabeli wywalczonej na koniec 2020 roku bronić będzie AS Roma. W batalii z Sampdorią będzie zdecydowanym faworytem. Podobnie jak Lazio w drugiej rywalizacji rzymsko – genueńskiej w tej kolejce – z Genoą na Stadio Luigi Ferraris. Na Stadio Artemio Franchi zmierzą się zaś sąsiedzi w tabeli – 14. Fiorentina i 13. Bologna. Niedzielni goście swoich rywali obecnie wyprzedzają o ,,oczko”, ale ,,Viola”. po ostatnim zwycięstwie aż 3:0 w Turynie nad ,,Juve”, ma ogromną szansę na przeskoczenie w klasyfikacji podopiecznych trenera Sinisy Mihajlovicia. Wreszcie w niedzielny wieczór na zakończenie 15. kolejki Serie A podrażniony ostatnimi wynikami i odległym, 6. miejscem w lidze Juventus podejmie na Allianz Stadium Udinese. ,,Stara Dama” tym samym będzie chciała rozpocząć marsz ku wielkim sukcesom w 2021 roku.

NIEDZIELA – 3 STYCZNIA 2020

12:25 Serie A TIM – 15. kolejka: INTER MEDIOLAN – FC CROTONE 
Ipla
Komentarz: Michał Mitrut – Piotr Czachowski

14:30 Serie A TIM: STUDIO 
Ipla

14:55 Serie A TIM – 15. kolejka: CAGLIARI CALCIO – SSC NAPOLI 
Ipla
Komentarz: Mateusz Święcicki – Filip Kapica

14:55 Serie A TIM – 15. kolejka: AS ROMA – UC SAMPDORIA 
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Antoni Partum

14:55 Serie A TIM – 15. kolejka: GENOA CFC – S.S. LAZIO 
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

14:55 Serie A TIM – 15. kolejka: ACF FIORENTINA – BOLOGNA FC 
Ipla
Komentarz: Tomasz Zieliński – Mikołaj Kruk

17:55 Serie A TIM – 15. kolejka: BENEVENTO CALCIO – AC MILAN 
Ipla
Komentarz: Julian Kowalski – Filip Kapica

20:40 Serie A TIM – 15. kolejka: JUVENTUS FC – UDINESE CALCIO 
Ipla
Komentarz: Piotr Dumanowski – Dominik Guziak

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.